Karadeniz üç kız kardeşi yuttu

Kemerburgaz'da geçen yıl 12 kişinin yaşamını yitirdiği sahilde denize giren Bahar, Elif ve Narin Ulutekin kardeşler boğularak yaşamlarını yitirdiler

E
yüp Kemerburgaz Ağaçlı Sahili'nde yaşları 17, 18 ve 20 arasında değişen Bahar, Elif, Narin, Özlem ve Özgür Ulutekin kardeşler, denize girdi. Bir iddiaya göre Bahar, Elif ve Narin Ulutekin, yüzerken, bir hafta önce jandarma ekiplerince yapılan operasyon sonucunda insan kaçakçılarının batırdığı geminin parçalarına takıldı. Bir başka iddiaya göre ise genç kızlar kum çekilmesine kapıldı. Kıyıda bulunan vatandaşlar, Ulutekin kardeşleri kurtarmak için denize atladı.

ÇIKARILDILAR AMA
Vatandaşların yardımıyla kıyıya çıkarılan Bahar Ulutekin jandarma aracıyla, Elif ve Narin Ulutekin ise ambulansla Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Olay üzerine fenalık geçiren Özlem ve Özgür Ulutekin ise Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Bahar, Elif ve Narin Ulutekin, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Hastaneye gelen yakınları da sinir krizi geçirdi.

'HER HAFTA BİR KİŞİ'
Boğulan kız kardeşlerden birini sahile çıkaran Ahmet Danacı, bölgede bu tür olayların sürekli yaşandığını söyledi. Ağaçlı Köyü'nde oturduğunu belirten Danacı, "Hemen hemen her hafta burada birileri boğuluyor. Yetkililerin önlem alması lazım. Hiç değilse burada bir ambulans bekletmeleri gerekiyor" dedi. Aynı sahilde geçen yıl 12 kişi boğularak hayatını kaybetti.

GALATA'DA BİR GENÇ

Galata köprüsünde de Aydın Üniversitesi 2. sınıf öğrencisi Murat Kurtaran gece 04.00 sıralarında serinlemek amacıyla Fırat Sevim adlı arkadaşıyla denize girdi. Yaklaşık 10 metre açılan Murat Kurtaran koluna taktığı kollukların çıkması üzerine çırpınmaya başladı. Sonra da gözden kayboldu. Arkadaşının haber vermesiyle sahil güvenlik ekipleri Kurtaran'ın cansız bedeni yaklaşık 16 metre derinlikte buldu. Kurtaran'ın köprünün yanındaki bir balıkçıda yaz tatilinde harçlığını çıkarmak için çalıştığı ve işyerini kapattıktan sonra denize girdiği belirtildi.

DALGALAR ALDI

Ordu'nun Gülyalı ilçesinde Mavi Dünya isimli plajda Kağan Yaşar (20) ve ablası Kübra Yaşar (25) denize girdi. Bir süre denizde yüzen kardeşlerden Kağan Yaşar dalgalı sularda kayboldu. Bir saatlik araması sonucunda bulunan Yaşar, hastaneye kaldırılmasına karşın kurtarılamadı.
BİZE ULAŞIN