Kesilen koluyla 4 saat boyunca 6 hastane gezdi

Esenyurt'ta camın kırılması sonucu kolu kesilen genç, 4 saat boyunca yaralı halde 6 hastane gezdi.

İddiaya göre, Esenyurt'ta evinde düşerek kapının kırılan camının kolunu kesmesi sonucu yaralanan Arif Boz (22), yakını Kerim Baş tarafından Avcılar'da özel bir hastaneye götürüldü. Burada plastik cerrahi olmadığı için başka bir hastaneye yönlendirilen Boz, yakını tarafından İkitelli'de özel bir hastaneye götürüldü. Boz'a doktorun başka bir hastanın yanında olduğu belirtilerek, başka bir hastaneye gitmesi söylendi. Boz, daha sonra yakınıyla Aksaray'daki bir hastaneye geldi. Ancak gittiği hastanede de yine doktorun başka bir hastayla ilgilendiği belirtildi. Kesik koluyla yaralı halde hastane hastane dolaşan Arif Boz, daha sonra Çapa'da bir hastaneye gitti. Bir süre doktoru bekleyen genç, doktorun gelmemesi üzerine Haseki'ye gitti. Burada da müdahale yapılmayan genç, yaralı halde 6 hastane dolaştıktan sonra son olarak Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'ne geldi. Yaralı gence müdahale burada yapıldı.

4 saat boyunca 6 hastane dolaştıklarını belirten Kerim Baş, 'Sağlık Bakanlığı'na suç durusunda bulunacağım. Hastaneye geldiğimizde hastane önünde hiç kimse ilgilenmiyor. Bir asistan bile gelip 'geçmiş olsun' demiyor. Damar kesilmiş olsa çocuk kan kaybından yolda ölecek. 4 saattir hastane hastane dolaşıyorum' dedi.

Kolu kesilen Arif Boz ise, 'Ev kazası, düştüm ve camın üzerine geldi. Hemen acil hastaneye gittik, Avcılar'da ilk müdahale yapıldı. Ardından 3 tane hastane gezdik. Kimse müdahale edemiyor yani. Yara açık halde hastane hastane geziyoruz. Hastanelere gittiğimizde ya doktor olmuyor ya da doktorların hepsi ameliyatta oluyorlar. Tesadüfen hepsi aynı günde oluyor' şeklinde konuştu.

En son gittiği hastanede tedavisini yaptırabilen genç, 'Rezillik üzerine rezillik çektik. En sonunda Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne gittik. Sağolsunlar ellerinden geleni yaptılar. Yaklaşık 8 tane kesik vardı kolumda. Altıncı hastanede sonunda müdahale yapıldı' diye konuştu.

BİZE ULAŞIN