Ölüme kulaç atıyorlar

Ordu'da Akyazı Mahallesi'nde denize girmenin yasak olduğu yerde yetkililerin sözlü ve yazılı olarak sıkça uyarı yapmasına rağmen vatandaşlar denize girilmeye devam ediliyor.

Ordu Belediyesi tarafından yürütülen çalışma sonrasında o bölgede denize girmeye müsait olan yerler dubalar ile çevrilirken, yasak olan bölge tabela ile gösterilmesine rağmen vatandaşlar yasak bölgede yüzmeye devam ediyor. Ordu Belediyesi Başkanı Seyit Torun, Vatandaşların sağlığının çok önemli olduğunu, sıkça sözlü ve yazılı olarak uyarı yapmalarına rağmen vatandaşların uyarıları dikkate almadıklarını ve yarın sabah sertifikalarını almış can kurtaranların bu bölgede göreve başlayacaklarını söyledi.

Başkan Torun yaptığı açıklamada, 'Vatandaş ne yaparsak yapalım yasak bölgede denize girmeye devam ediyorlar. Yarın itibari ile o bölgeye cankurtaran koyuyoruz. Belgelerini aldılar. Yarın başlayacaklar. Vatandaşlara emniyet mensupları da söz dinletemiyor. Biz vatandaşlarımıza hiç değilse seçtiğimiz alanlarda girin akıntısı olmayan yerler diyoruz ama bakıyoruz ki yine yasak bölgelerdeler. Maalesef vatandaşlar uyarıları dikkate almıyor. Biz vatandaşlarımızın can güvenliği için o bölgede sakin olan yerlerin belirlemesini yaptık. Zabıta ekiplerimizle oranın denetimini ve yasak alanda denize giren vatandaşlara uyarılarımızı yapıyoruz' dedi.

Son zamanlarda Ordu'da yaşanan boğulma olaylarının çoğu bu bölgede yaşanırken Ordu Valisi Orhan Düzgün geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, 'Uyarılarımıza uymayanlara artık para cezası uygulayacağız' demişti.
BİZE ULAŞIN