Üzerine aydınlatma direği düştü

Küçükçekmece'de seyir halindeki otomobil sürücüsünün kontrolü kaybetmesi üzerine önce bir araca ardından da aydınlatma direğine çarptı. Otomobil bir evin bahçe duvarına ve park halindeki otomobile çarparak durabildi. Çarpmanın etkisiyle devrilen aydınlatma direği Ziyaettin Bulut'un üzerine düştü. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Bulut, tüm müdahalele rağmen kurtarılamadı.

Küçükçekmece Ebabil Caddesi'nde saat 10.00 sıralarında meydana gelen kaza iddiaya göre göre şöyle gelişti: Sürücü Fatma Sema Özçelik, 34 US 3524 plakalı cipiyle ara sokaktan caddeye çıkmak istedi. Özçelik, bu sırada park halindeki bir otomobile çarptı. Çarpmanın etkisiyle paniğe kapılan Özçelik, fren yerine gaza basınca sokaktaki aydınlatma direğine de vurdu. Yerinden çıkan direk sokakta yürümekte olan Ziyaettin Bulut'un üzerine düştü. Özçelik'in kullandığı cip tekrar bahçe duvarına ardından da başka bir otomobile çarptıktan sonra kaldırıma çıkarak durabildi.

Aydınlatma direğinin altında kalarak ağır yaralanan Bulut, olay yerine gelen ambulansla Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Bulut'un tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiği öğrenildi. Gözaltına alınan sürücü Fatma Sema Özçelik ise Küçükçekmece Polis Merkezi'ne götürüldü. Görgü tanıkları kaza sırasında sürücüsünün paniklediğini bu nedenle
frene basamadığını söyledi.
BİZE ULAŞIN