Kurtarma faciası: 3 ölü

Mersin'in Tarsus ilçesinde sulama kanalına düşen bir kız çocuğu ile onu kurtarmaya çalışan 2 genç, ölü olarak bulundu.

DSİ'ye ait sulama kanalının üstündeki köprüden geçerken, dengesini kaybederek kanala düşen Hatun Almalı (10), onu kurtarmak için suya atlayan Muammer Harput (18) ve iki kişinin suda sürüklendiğini görünce kanala girerek kaybolan Turan Çelik'i (22) arama çalışmaları tamamlandı.

Vatandaşların da katıldığı çalışmalarda, akıntıya kapılarak kaybolan 3 kişinin cesedi bulundu. Boğularak hayatlarını kaybeden 3 kişinin yakınları sinir krizi geçirirken, vatandaşlar tarafından sudan çıkarılan cesetler, Tarsus Devlet Devlet morguna kaldırıldı. Yetkililer olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdiler.

Ailesi ile birlikte bir düğüne katılmak için Sivas'tan Tarsus'a gelen Hatun Almalı, ile Muammer Harput, Kırklarsırtı ile Akşemsettin mahallerinin kesiştiği yerdeki DSİ'ye ait sulama kanalının üstündeki köprüden geçerken, Hatun Almalı dengesini kaybedip kanala düşmüş, bunun üzerine, Muammer Harput kurtarmak için suya atlamıştı. Ancak ikisi de akıntıya kapılarak sürüklenmeye başlayınca, kanal yakınındaki çay bahçesinde çalışan Turan Çelik de (22), kurtarmak için atladığı suda Almalı ve Harput ile beraber kanalda kaybolmuştu.

BİZE ULAŞIN