'Kızımı öldürmedim ilaçları kendi içmiş'

Sultanahmet'te bir otel odasında intihara kalkışmadan önce 4 yaşındaki kızı Tanya Su'yu zehirli sütle öldürdüğü iddia edilen Nur Şahin, hakkındaki suçlamaları reddetti

İstanbul Sultanahmet'teki bir otel odasında 4 yaşındaki kızı Tanya Su'yu zehirli sütle öldürdüğü iddia edilen anne Nur Şahin, SABAH'a konuştu. Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören Şahin, suçlamaları kabul etmedi. Resim öğretmeni Şahin, boşandığı eşi Ayhan Yılmaz'la kavga ettikten sonra intihar etmek için çantasına koyduğu ilaçları, kızının kendisi lavabodayken çantasından alıp içtiğini öne sürdü.

'BEBEĞİMİ ALDIRDIM'
Beş yıl evli kaldığı eşinin, üç ay önce Alman bir kadınla ilişki yaşamaya başladığını belirten Şahin, olay günü 1.5 aylık bebeğini aldırdığını söyledi. Şahin, "Ayhan'a hamile olduğumu söylediğimde bebeği istemedi, aldırmam için baskı yaptı. Ben de istediği gibi yaptım" dedi. Sanılanın aksine kızının kumbarasındaki parayı almadığını ve maddi sıkıntısı olmadığını ifade eden Şahin, "Tanya odada oyun oynuyor, resim yapıyordu. Ona zarar gelmesin diye kahvemi alıp banyoya girdim. Çıktığımda kızım yatakta yatıyordu, yanına uzandım. Bir süre sonra hiç hareket etmediğini farkettim. Odanın ışığını açtım. Ağzından kan gelmişti, yüzü bembeyazdı. Yüzüne su serptim, vurdum. Kendine gelmedi, O an, kendimi öldürmeye karar verdim. İlaçlara bakınca, kızımın bir ilacımı alıp neredeyse hepsini yuttuğunu fark ettim. Sütüne ilaç koyup zehirlemedim"dedi.
BİZE ULAŞIN