'Yürümeyi unuttum'

Atatürk Havalimanı'nda güvenlik görevlisi olarak çalışırken 2 Şubat'ta üzerinden uçaklarda buzlanmayı önleyici de-iceing aracı geçen Merve Alçayır, yaklaşık 6 aydır hastanede tedavi görüyor. Genç kız, geçtiğimiz günlerde sağ bacağındaki toplardamara takılan yapay damar tıkanınca 6 saat süren bir ameliyat geçirdi. Üniversite öğrencisi Alçayır, "Yürümeyi unuttum, hatırlamaya çalışıyorum" dedi.

35 GÜN YOĞUN BAKIM

15 günü uykuda olmak üzere 35 gün yoğun bakımda kalan Alçayır, kazadan sonra 8 ameliyat geçirdi. Alçayır'ın sağ bacağı doktorların yoğun çabası sayesinde kurtarıldı. Sağ bacağına yapay damarlar eklenerek bacakta kan dolaşımı sağlandı. Daha sonra fizik tedavi gören Alçayır'ın sağ bacağındaki toplardamardaki yapay damar tıkandı.

OKULUNU ÇOK ÖZLEDİ

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü son sınıf öğrencisi olduğunu belirten Alçayır, hastanede tedavi gördüğü sırada arkadaşlarının mezun olduğunu söyledi. Kendini hayattan soyutlanmış hissetiğini belirten Alçayır, "Başta durumuma isyan ediyordum. Ama zamanla alıştım. Yine de bir an önce iyileşip ayağa kalkmak istiyorum. İnşallah önümüzdeki sene ben de mezun olacağım" diye konuştu. Yürümeyi çok özlediğini belirten Alçayır, "Unuttuklarımı hatırlamak için çaba gösteriyorum " dedi.
BİZE ULAŞIN