Atını döve döve öldürecekti!

Kütahya'da sahibi tarafından 'huysuzluk yaptığı' gerekçesiyle dövülerek ölüme terkedildiği iddia edilen at, duyarlı vatandaşlar sayesinde tekrar hayata döndürüldü.

Servi Mahallesi Şehit Ömer Sokak'ta meydana gelen olayda, at arabasıyla çöplerden hurda toplayan V.Ö. isimli kişi, yedek olarak bulundurduğu atı 'huysuzluk' yaptı. Mahalle sakinleri, V.Ö.'nun atı demir çubukla döverek atı terkettiğini ileri sürdüler. Bir süre sonra baygınlık geçiren at, sokak ortasında yere yığıldı. Bu arada, vatandaşlar durumu belediyeye birdirip ata su verdiler. Kafa kısmından aldığı darbelerle kanlar içeresinde kalan at, bir türlü ayağa kalkamadı. Vatandaşlar, yetkililerin duyarsızlığını adeta isyan etti. Vatandaşlar, "At burada 5 saattir can çekişiyor, yetkililer hala gelmedi. Böyle bir duyarsızlık olur mu? Israrlı takibimiz olmasa ekipler buraya gelmeyecekti" diyerek tepki gösterdiler.

Bu sırada atın sahibi V.Ö., 5 saat sonra tekrar atının yanına geldi. Vatandaşların yoğun tepkisiyle kaşılaşan V.Ö., ağlayarak atı dövmediğini ve atın düşmesi sonucu yaralandığını ifade etti. Atı yattığı yerden kaldırmaya çalışan V.Ö., bunu başaramayınca çevreden yardım istedi.

Belediye ekipleri ise tam 5 saat sonra olay yerine geldi. Ekipler, V.Ö.'ye kendi imkanlarıyla özel bir veteriner çağırması gerektiğini belirttiler. V.Ö. veteriner çağıracak parasının olmadığını söyleyince belediye ekipleri tarafından olay yerine kepçe ve kamyon çağrıldı. Belediye veterineri tarafından sakinleştici iğne yapılan at, ayakları bağlanarak kepçeyle kamyona konuldu. At, özel bir veterinere götürülerek tedavi edildi.
At duyarlı vatandaşlar tarafından tekrar hayata döndürülürken, V.Ö. ise polis tarafından gözaltına alındı.
BİZE ULAŞIN