Eşinin halasını kaçırdı kaza yaptı: 4 ölü

Karaman'da, ayrı yaşadığı eşinin halasını kaçıran sürücü, otomobiliyle 6 metrelik köprüden uçtu. Araç, 4 kişiye mezar oldu. Mersin'deki kazada ise anne ile çocukları öldü

Artan sıcaklıkların de etkisiyle, yurdun dört bir yanında ölümlü trafik kazaları yaşandı. Dikkatsizlik ve aşırı hızın rol oynadığı kazalarda dün öğleden sonra itibariyle 35 kişi can verdi.
KARAMAN: 22 yaşındaki Osman İren, şiddetli geçimsizlik yüzünden bir süredir ayrı yaşadığı eşiyle barışmak amacıyla annesi Teslime ve babası Ali Osman İren'i alarak kayınpederinin evine gitti. Kayınpederinin evinde eşini bulamayan İren, öfkelenerek eşinin halası 30 yaşındaki Halime Çiçek'i silah zoruyla otomobile bindirip kaçırdı. Ailenin ihbarı üzerine harekete geçen güvenlik güçleri, otomobilin geçebileceği yollarda tedbir aldı. Osman İren ise hızla kaçarken aracın direksiyon hâkimiyetini kaybederek köy girişinde bulunan 6 metre yükseklikteki köprüden uçtu. Hurdaya dönen araçta bulunan baba Ali Osman İren (52), anne Teslime İren (50) ve kaçırılan hala Halime Çiçek (30) hayatını kaybetti. Ağır yaralanan Osman İren ise hastaneye kaldırılırken öldü.
MERSİN: Pozantı'dan Tarsus'a giden Erdoğan Gökmen'in kullandığı otomobil, kontrolden çıkıp Ökkeş Durmaz'ın kullandığı TIR'a arkadan çarptı. Kazada araçta bulunan Erdoğan Gökmen'in eşi Özlem Gökmen (31), çocukları Emre (12) ve Eren Gökmen (9) ile kayınpederi Mustafa Şirin (67) ve kayınvalidesi Hatice Şirin (63) hayatını kaybetti. Otomobili kullanan Erdoğan Gökmen ve Hatice Sude Gökmen ise yaralandı.
KONYA: Anne ve babasını da yanına alarak, kamyoneti ile Ereğli ilçesi yakınlarındaki yayla evine gitmek isteyen 23 yaşındaki Gökhan Küçükdoğru, kestirme diye ters yola girdi. Bu sırada karşı yönden hızlı bir şekilde gelen İsmail Gürsoy'un kullandığı otomobille kafa kafaya çarpıştı. Gökhan Küçükdoğru, annesi Iraz Küçükdoğru (53) ile babası Zeki Küçükdoğru (59) olay yerinde hayatını kaybetti.
ÇANKIRI: Ilgaz'dan Kurşunlu'ya giden minibüs, karşı yönden gelen otomobille Çörekçiler mevkisinde çarpıştı. Otomobilde bulunan Mustafa (20), Soner (37) ve Selman Pehlivan (28) ile Telat (37) ve Yunis Korkmaz (57) hayatını kaybetti..
ISPARTA: Uluborlu ilçesinde Süleyman Demirel Bulvarı üzerinde yolun karşısına geçmeye çalışan emekli 86 yaşındaki vali yardımcısı Kamil Ceylan'a motosiklet çarptı. Ağır yaralanan Ceylan yaşamını yitirdi. Yenişarbademli ilçesinde ise "pat pat" olarak adlandırılan tarım aracının devrilmesi sonucu Hamit Başer öldü, eşi yaralandı.
KAYSERİ: Düğüne gelen bir ailenin içinde bulunduğu otomobil cenaze aracına çarparak şarampole yuvarlandı. Otomobilin sürücüsü Y.D. (40) hayatını kaybetti.
İSTANBUL: Ümraniye'de direksiyon hâkimiyetini kaybeden sürücü Yüksel Kodan, bir hizmet aracına arkadan çırptı. Yüksel Kodan öldü, biri çocuk 3 kişi de yaralandı.
DENİZLİ: Kale ilçesi yakınlarında iki otomobil kafa kafaya çarpıştı. Kazada 60 yaşındaki Hüseyin K. öldü, 3 kişi yaralandı. Hafif yaralanan sürücü Okan K., babasının öldüğünü görünce "Benim canımı alın, ona verin" diyerek gözyaşı döktü. Bir başka kazada da otomobilin çarptığı yaya Osman Kocakelle (58) yaşamını yitirdi.
UŞAK: Yük treninin traktöre çarpması sonucuVeis Şehenli (58) ile eşi Nazire Şehenli(55) öldü. Antalya, Çorlu, Osmaniye, Kütahya Simav ve Kocaeli'ndeki kazalarda da birer kişi yaşamını yitirdi. Amasya'daki kazada ise 2 kişi can verdi.

TAVANDAN TAHLİYE ...
DÜZCE: TEM Otoyolu'nda, İstanbul yönüne giden otomobil, ulaşımın tek şeritten sağlandığı Gölyaka mevkisinde, karşı yönden gelen İlyas Coşkun'un kullandığı yolcu otobüsüyle çarpıştı. Otomobile, başka bir yolcu otobüsü daha çarptı. Otomobilde bulunan Osman (40), Mustafa (55) ve Hatice Yılmaz (55) öldü, 1 kişi ağır yaralandı. Otobüs yolcuları kapıların açılamaması nedeniyle havalandırma kapağı kırılarak tahliye edildi. Otobüsün üzerine çıkarak, bitişikte bekleyen TIR'ın üzerine geçen yolcular, itfaiye ekiplerinin yardımıyla indirildi.

Nesrin ÖZGÜR
BİZE ULAŞIN