Genç oyuncu intihar etti

Genç tiyatro oyuncusu Mesut Yüce 36 yaşında hayatını kaybetti. Yüce'nin intihar ettiği belirtildi.

Trabzon Devlet Tiyatrosu sanatçılarından Mesut Yüce (36), merkez Osmangazi ilçesi Doğanbey Mahallesi'nde yapımı devam eden TOKİ konutlarının 14. katından atlayarak intihar etti.

Mesut Yüce, bugüne kadar Trabzon Devlet Tiyatrosu'nda "Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz", "Eşeğin Gölgesi", "Zengin Mutfağı", "Hayvan Çiftliği", "Ayak Bacak Fabrikası", "Şiddet Market" gibi oyunlarda yer almıştı. Trabzon Şehir Tiyatrosu'nda çeşitli oyunlarda yönetmen olarak çalışan Yüce Bab-ı Tiyatro'nun Koltuk Takımı isimli oyununda da yönetmenlik yapmıştı.

Bursa'da son yolculuğuna uğurlandı

Genç yaşta vefat eden İstanbul Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Mesut Yüce'nin cenazesi Bursa'da toprağa verildi.

Bursa Ahmet Vefik Paşa Devlet Tiyatrosu'nda (BDT) düzenlenen törene Babası Halim, annesi Selime ve ağabeyi Murat Yüce ile sanatçı arkadaşları katıldı. BDT Müdürü Halil Balkanlar, törende yaptığı konuşmada, Mesut Yüce'nin başarılı bir tiyatrocu olduğunu, ses getiren birçok tiyatro oyununda sahneye aldığını belirtti.

Mesut Yüce'nin babası Halim Yüce ise oğlunun tiyatro ile ilgili çok büyük hayalleri olduğunu ifade ederek, ''(Beni destekleyen arkadaşlarım var. Tiyatroda güzel şeyler başaracağım) derdi. Ben de ona destek oldum. Ama o bana son oyununu oynadı. Beni çok üzdü'' dedi.

Tören sırasında gözyaşlarını tutamayan sanatçının annesi Seyide Yüce ve bazı arkadaşları, yakınları tarafından sakinleştirildi. Daha sonra meslektaşları tarafından omuzlara alınarak cenaze aracına götürülen Yüce'nin cenazesi, Çırpan Camii'nde kılınan namazın ardından Hamitler Mezarlığı'na defnedildi.

BİZE ULAŞIN