Operasyon mahallesi!

Aynı mahalleye 7 ayda yapılan 5'inci operasyonda sekiz kişi gözaltına alındı. Uyuşturucu satarken çekilen görüntülerini izleyen şüpheliler, suçlarını kabul etti

Konya'da aynı mahalleye son 7 ay içinde 5'inci operasyonu düzenleyen polis uyuşturucu madde sattığı iddia edilen 4'ü kadın 8 kişiyi gözaltına aldı. Önce suçlarını inkar eden zanlılar, uyuşturucu satarken polisin kaydettiği görüntüleri izleyince her şeyi anlattı. Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu satışı yapıldığı belirlenen Yeni Mahalle'de bazı şüphelileri teknik ve fiziki takibe aldı. Zanlıları uyuşturucu satarken de görüntüleyen ekipler, dün sabah Özel Harekat polisleriyle birlikte, önceden belirlenen 10 eve baskın düzenledi.

METRUK EVLERE DE GİRİLDİ
Çilingir yardımıyla girdikleri evleri Narkotik köpeği Ares'le birlikte kümeslerden tavan aralarına kadar didik didik eden ekipler, satışa hazır halde zulalara gizlenmiş uyuşturucu maddelerle tabanca ele geçirdi. Çok sayıda polisin katıldığı operasyonda 4'ü kadın 8 kişi gözaltına alındı. Polis merkezine götürülen zanlılar, yapılan ilk sorgularında suçlarını kabul etmedi. Fakat polis tarafından kaydedilen görüntülerini izleyen zanlılar, suçlarını kabul etmek zorunda kaldı. Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler sorgularına devam edilmek üzere Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü'nce aynı mahalleye son 7 ay içinde düzenlenen 4 ayrı operasyonla 140 kişi tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

'BASKINDAN YENİ ÇIKTIK'
Özel harekat polislerinin de katıldığı operasyonda, kimsenin olmadığı belirlenen bazı evlere çilingir yardımıyla girildi. Evlerin içinde, çatılarda ve bahçelerde narkotik köpeğiyle birlikte uyuşturucu arandı. Baskın yapılan evinin bahçesinde uyurken karşısında polisi gören bir kadın ise "Daha geçen gün operasyondan çıktık. Bu ne ya? Dursaydınız biraz" diyerek tepki gösterdi.
BİZE ULAŞIN