Köprü trafiği çilesine ücretsiz geçiş çözümü

İstanbul'da FSM Köprüsü'ndeki çalışmalar nedeniyle işkenceye dönen trafiğin rahatlatılması için Boğaz köprülerinde geçiş ücretsiz yapıldı. Uygulamayla birlikte trafik yoğunluğu azaldı

Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü'ndeki bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle yoğunlaşan trafiği rahatlatmak için yürürlüğe konan "köprülerden ücretsiz geçiş uygulaması" dün başladı. Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı uyarınca, FSM ve Boğaziçi köprülerinde saat 00.00'dan itibaren gişe geçişleri ücretsiz oldu. Uygulama, FSM Köprüsü'ndeki çalışma bitene kadar sürecek. Uygulama kapsamında, köprülerin giriş ve çıkışlarına "Köprüler FSM Köprüsü'ndeki çalışmalar bitene kadar ücretsiz olacak" yazıları asıldı.

BEDAVA GEÇİŞ İÇİN KUYRUK

Ancak uygulamanın ilk saatlerinde, köprü yolunda olan sürücüler saat 23.55'te ücretsiz geçişten yararlanmak için hızlarını düşürüp, araçlarını yol kenarına çekip saatin dolmasını bekledi. Uygulamadan haberi olmayan bazıları ise KGS gişelerinden geçerken kart okutmaya çalıştı. Dün sabah saatlerinde ise köprülerdeki trafik yoğunluğunun önceki günlerin aksine azaldığı görüldü. Çalışma nedeniyle Avrupa yakasından Anadolu'ya geçişin işkenceye döndüğü FSM Köprüsü'nde dün sabah işe gidiş saatlerinde yoğun trafik kontrollü şekilde aktı. Köprüdeki 4 geçiş noktası açıktı. Vatandaşlar, ücretsiz geçişten memnun olduklarını söyledi. Uygulamanın Boğaziçi Köprüsü'ndeki yansıması ise olumlu oldu. Köprüde dün sabah Avrupa yakasına gidişlerde yoğunluk yaşanırken Anadolu yakasına geçişler akıcı oldu.

BİZE ULAŞIN