İstinat duvarı çöktü, mahalleli sokağa döküldü

Maltepe'de 3 metre yüksekliğindeki istinat duvarında çökme meydana geldi. Çöken duvar sokaktan geçen doğalgaz borusunu patlayınca büyük panik yaşandı. Sinir krizi geçiren yaşlı bir kadın hastaneye kaldırıldı.

Olay saat 15.00 sıralarında Feyzullah Mahallesi Çelik Sokak'ta meydana geldi. İddiaya göre bir süre önce patlayan su borusu ihbarlara rağmen tamir edilmedi. Sokakta ve duvarlarda biriken su, bir süre sonra duvarın çökmesine neden oldu. İstinat duvarı doğalgaz borusunun üzerine çökünce patlama oldu.

Evlerinden patlama sesiyle dışarıya koşan vatandaşlar gördükleri manzara karşısında şoka girdi. Aralarında yaşlı kadınların da bulunduğu 3 kişi uzun süre sokak ortasında göz yaşı döktü. Fenalık geçiren yaşlı bir kadın hastaneye kaldırıldı. Binada oturan bir kadın da sadece evde beslediği kanarya kuşunu alarak dışarı çıktı. Çok korktuğunu ve sadece kuşunu alabildiğini belirten kadını komşuları güçlükle sakinleştirdi. İtfaiye ve belediye ekipleri çökme ihtimaline karşı önlem aldı.

Defalarca haber vermelerine rağmen kimsenin ilgilenmediğini belirten mahalle sakinleri, belediye ekiplerine tepki gösterdi. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.


BİZE ULAŞIN