Uludağ eteklerinde yangın

Uludağ'ın eteklerinde yaklaşık 5 hektarlık alanda etkili olan orman yangınını söndürmek için, Bursa'nın yanı sıra Balıkesir ve İstanbul'dan gelen helikopterler de çalışıyor.

Edinilen bilgiye göre Uludağ yolu Yiğitali köyünün üstündeki Pirencik orman alanında, saat 15.00 sıralarında orman yangını çıktı. Havanın sıcak olması sebebiyle yangın kısa sürede büyüdü. Yaklaşık 5 hektarlık alanda etkili olan yangının yol açtığı duman, Bursa kent merkezinden de görüldü. Çamlık alandaki yangını söndürmek için Bursa, İstanbul, Balıkesir'in helikopterleri defalarca sorti yaptı. Yakındaki Doğancı Barajı'ndan ve söndürme havuzlarından su alan helikopterler, yangına havadan müdahale etti. 15 arazöz ile 100 civarında personel de karadan yangını söndürmeye çalışıyor.

Hafif rüzgar nedeniyle yangın söndürme çalışmasının akşam geç saatlere kadar devam edeceği belirtildi. Bölgedeki ormanlık alanda seyreltme çalışması yapan işçiler, ağaç keserken duman gördüklerini belirterek yangının çıkış sebebini kendilerinin de bilmediğini söyledi.
BİZE ULAŞIN