Özel Tim bile kurtaramadı

İzmir'de eski sevgilisi tarafından rehin alınan Melike Demirel, Facebook'tan yardım istedi. Özel Harekât kapıyı kırıp eve girdiğinde ise cesetlerle karşılaştı

Kadın cinayetlerine bir yenisi de İzmir'de eklendi. Gürcan Çelen, barışmayı kabul etmeyen sevgilisini pompalı tüfekle vurdu sonra da intihar etti. Bir dönem bankada makam şoförlüğü yapan ve o sırada evli olan 28 yaşındaki Gürcan Şen, 3 yıl önce tanıştığı Melike Demirel'e âşık oldu. Bir kız babası Şen, sevgilisiyle birlikte yaşamaya başladı. Ancak bu birliktelik iddiaya göre Gürcan Çelen, sevgilisine şiddet uygulamaya başlayınca bozuldu. Demirel, sevgilisini terk etti, barışmaya da yanaşmadı. Çalışmak için Kazakistan'a giden ve 2 gün önce izne gelen Gürcan Çelen, sevgilisiyle barışmak amacıyla bir arkadaşını kullanarak korkunç bir plan yaptı. Önceki akşam arkadaşından gelen telefon üzerine Alsancak'taki adrese giden 25 yaşındaki Melike Demirel'i kapıda elinde pompalı tüfekle Gürcan Çelen karşıladı. Demirel'i zorla içeri sokan eski sevgili, barışmazsa da öldürmekle tehdit etti. Melike Demirel ise cep telefonundan sosyal Facebook'a girerek, bir yakınına "Kurtarın beni" diye mesaj gönderdi. Mesajı gören yakını soluğu evde aldı. Ancak Gürcan Çelen kendisini kapıdan kovdu. Yakını da hemen polise başvurdu.

ÖLDÜRÜP İNTİHAR ETTİ
İhbar üzerine eve gelen polis ekipleri zile bastı ama yanıt alamadı. Son çare olarak devreye Özel Harekât Timleri girdi. Saat 00.30 sıralarında kapıyı kıran özel tim, başından pompalı tüfekle vurulan Çelen'i kanepede, rehin aldığı Melike Demirel'i ise ayaklarının dibinde kanlar içinde yatarken buldu. Sevgilisini barışmaya ikna edemeyen Gürcan Çelen'in, polisler gelmeden önce genç kadını başından vurarak öldürdüğü, ardından da intihar ettiği sanılıyor.
BİZE ULAŞIN