Çamurla gelen şifa

İzmir'in turistik ilçesi Çeşme yakınlarındaki Şifne ve Ilıca bölgelerinde yer alan termal sular ve özel çamur, yüzyıllardır şifa dağıtıyor.

Çeşme çamuru, özellikle cilt hastalıklarının tedavisinde şifa etkisi gösteriyor. Kaplıcada 15 seans sonra başta sedef ve egzama olmak üzere selülit ve vücuttaki istenmeyen kokular yok oluyor. Asırlar öncesinden beri bilinen Şifne çamurunun hem yerli hem de yabancı turistler tarafından oldukça yoğun ilgi gördüğü belirtilirken, tedavi için gelen insanların evlerine mutlu olarak döndüğü ve birçok insanın tekrar geldiği öğrenildi.

Şifne çamuru hakkında bilgi veren işletme müdürü Nazım Atılgan, 'Burası 1 asır önce keşfedilmiş, uzun yıllardır insanlar burada şifa arıyor. Gelen insanların neredeyse tamamı memnun olarak ayrılıyor. Burada kuyudan alıyoruz çamuru. Her aldığımızda kuyu kendi kendine üretip aynı yoğunlukta çamur oluşturmaya devam ediyor. Çamur bilhassa gençlerde vücutlarına sürdüklerinde sivilceler lekeler başta olmak üzere birçok sorunu yok ediyor. Vücuda krem sürülmüş gibi oluyor. Uzun yıllar önce etkileri tespit edilmiş ve insanlar buraya sık sık geliyorlar' dedi.

Çamur sürerek tedavi olmaya çalışan, vücudundaki lekelerden korunmaya çalışan bir vatandaş ise yaklaşık 4. seansı olduğunu ve uyguladığı çamur kürünün cildindeki lekelere ve eklem ağrılarına iyi geldiğini belirtti.

BİZE ULAŞIN