Erciş'ten Çalık Holding'e teşekkür

Çalık Holding'in iftar çadırını gezen Erciş Kaymakamı ve Van Vali Yardımcısı: Depremzede vatandaşlar adına, Çalık Holding'e çok teşekkür ederiz

Çalık Holding'in 5 yıldızlı otellerde verilen iftarlara son vererek ihtiyaç sahibi insanlarla birlikte olma kararının ardından, Erciş'teki Umutkent konteynır yerleşkesinde kurduğu iftar çadırı gönüllere ulaşmaya devam ediyor. İftar çadırı önceki gün 2 önemli misafiri ağırladı. Erciş Kaymakamı Ramazan Fani ve Van Vali Yardımcısı Barbaros Baran iftar çadırına gelerek incelemelerde bulundu. Fani ve Baran günde bin kişiye iftar verilen organizasyon için Çalık Holding'e teşekkür etti.

'81 İLİN PLAKASI BURADA'
Erciş Kaymakamı Ramazan Fani, Erciş'in 23 Ekim 2011'de büyük bir deprem afeti yaşadığını ve 514 insanın hayatını kaybettiğini belirterek, "Deprem sonrası süreçte sadece ilçe merkezinde 5 bin 500, ilçe genelinde 10 bin 529 konut kullanılamaz hale geldi. İlk aşamada Kızılay'la işbirliği içinde çadır kentler, sonrasında da konteynır kentler kurduk" dedi. Çadır kentlerden konteynır kentlere geçilince yemek verme hizmetini durdurduklarını anlatan Fani şöyle konuştu: "Çadır kentlerde üç öğün yemek veriyorduk. Vatandaşlarımız konteynırların içindeki mutfaklarda kendi yemeklerini kendileri hazırlamaya başladı. Biz daha çok gıda noktasında yardımcı olduk. Ancak ramazan ayı gelince 'Acaba konteynır kentte yaşayanları iftar hazırlama zahmetinden onları nasıl kurtarabiliriz?' şeklinde bir gündemimiz vardı. Çalık Holding'in Kışla Konteynır Kenti'nde bin vatandaşımıza iftar vereceği bilgisini alınca son derece memnun olduk. Hem konteynır kentte yaşayan depremzede vatandaşlar adına hem de şahsım ve kaymakamlığım adına Çalık Holding'e teşekkür ediyorum." Vali Yardımcısı Barbaros Baran ise Erciş'in çok acılar yaşadığını ancak deprem sonrasında insanlık adına güzel şeyler yaşandığını ancak Çalık Holding'in deprem sonrasında Ercişlileri unutmadığını belirterek, "Türkiye'nin 81 ilinin plakasını burada gördüğünü söylüyor Ercişliler. İmkânı olan insanlar her zaman her yerde yardım yapmıyorlar. Ama bazı değerleri olan insanlar bazı güzelliklerin farkına vardırma adına insanlarımıza böyle güzel hizmette bulunuyorlar. Çok teşekkür ediyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN