Çocuğun kolu asansöre sıkıştı

Asansör boşluğuna kolu sıkışan 8 yaşındaki U.S.'nin imdadına yetişen Ankara İtfaiyesi kurtarma ekipleri, çocuğun kolunu kısa süre içinde sıkıştığı yerden çıkardı.

Varlık Mahallesi Tazminat Caddesi'ndeki bir apartmanda 8 yaşlarında bir çocuğun kolunun asansör boşluğuna sıkıştığı ihbarını alan Ankara İtfaiyesi, hemen olay yerine hareket etti. Olayın yaşandığı yere 12 dakika gibi kısa bir süre içinde ulaşan uzman ekip, duruma müdahale etti.

Annesinin korku ve endişe dolu bakışları altında gerekli önlemleri alıp U.S. isimli çocuğun kolunu sıkıştığı yerden hidrolikli makaslar yardımıyla çok kısa bir sürede çıkartan itfaiye elemanları, U.S'yi kucaklayarak ambulansa taşıdı. Küçük U.S'nın bileğinin üzerinde sıkışmadan dolayı kısmı ve geçici eziklikler olduğu belirlendi. Sağlık durumu iyi olan U.S, kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı.

Geçen hafta bacağına korkuluk demiri saplanan B.D. isimli çocuğu da olay yerinde demiri keserek kurtaran itfaiye ekipleri, daha sonra sağlık ekiplerinin talebi üzerine ameliyat esnasında demirin bacaktan çıkarılabilecek boyuta getirilmesini sağlanmıştı. Başkentte ve Türkiye'de meydana gelen olaylarda insanların can ve mal güvenlikleri korumak için kısa sürede müdahale eden, tonluk deprem enkazlarının altında nefes arayan, metrelerce denizin, gölün, göletin dibinden ceset çıkaran, mahsur kalan kuşu, kediyi kurtaran, trafik, iş ve ev kazaları sonucunda yaşamı tehlike altında olan insanların yardımına canları pahasına koşan Ankara İtfaiyesi ekipleri, gerçekleştirdiği birbirinden zorlu ve tehlikeli kurtarma çalışmaları ile de büyük takdir topluyor.

BİZE ULAŞIN