Sevgilisinin boğazını kesti

Sahilde oturuyorlardı. Gürcü uyruklu sevgili telefonda ana dilinde konuştu. 'Aldatıyor' şüphesi korkunç cinayeti işletti

Samsun'da 34 yaşındaki Uysal Sarıboğa, sahilde alkol aldığı sevgilisi Gülnara Bak'ı (43) boğazını keserek öldürdü. Daha önce de cinayetten cezaevinde yatıp afla çıktığı öğrenilen Sarıboğa, vatandaşlar tarafından linç edilmek istendi. Olay, önceki gece saat 22.15 sıralarında meydana geldi. Atakum ilçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde buluşan Sarıboğa ve Bak, sahilde alkol alarak bir süre sohbet etti. Bu sırada Gürcistan uyruklu Bak'ın telefonu çaldı. Genç kadın telefona cevap verip konuştuktan sonra Sarıboğa ile aralarında tartışma çıktı. Uysal Sarıboğa, üzerinde taşıdığı bıçakla Bak'a saldırdı. Saldırgan, defalarca bıçakladığı genç kadının boğazını kesti. Vahşete tanık olan vatandaşlar durumu polise bildirdi. Sarıboğa sevgilisini boğazına dayadığı bıçakla polislere direndi. "Onu çok seviyorum, kimse yaklaşmasın" diye bağıran Sarıboğa bir süre sonra ikna edildi. Ağır yaralı Gülnara Bak, ambulansla Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak talihsiz kadın burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olay yerinde toplanan vatandaşlar tarafından linç edilmek istenen ve yaralanan Uysal Sarıboğa ise sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

RAHŞAN AFFIYLA ÇIKMIŞTI

1996'da Bafra ilçesinde işlediği başka bir cinayet nedeniyle cezaevinde giren, 5 yıl kaldığı cezaevinden kamuoyunda "Rahşan Affı" olarak bilinen genel afla tahliye olduğu belirlenen Uysal, sevgilisini 'aldatıldığını düşündüğü için' öldürdüğü savundu. Cep telefonu satışı yapan ancak bir süre önce iflas ettiği öğrenilen Sarıboğa polise, "Alkol almak üzere sahile gittik. Telefonu çaldı. Kendi dilinde konuştu. Kimin aradığını sordum. Cevap vermedi, kendi dilinde bir şeyler söyledi. Bana küfür ettiğini düşündüm. Ayrıca beni aldattığından şüphelendiğim için kendimi kaybettim" dedi.
BİZE ULAŞIN