Felçli tavşana ortez takıldı

Eskişehir'deki bir ortopedi firması, arka iki bacağı felç olan tavşana ortez taktı.

Çapa Ortopedi AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Çapa, düzenlediği basın toplantısında, engelli evcil hayvanlara sürekli ortez ve protez yaptıklarını, bugüne kadar 500'den fazla hayvanı taktıkları ortez ve protezlerle yürüttüklerini söyledi. Ankara'dan kendisini arayan Meltem Öcal'ın yüksekten düşerek arka iki ayağı felç olan ''Lokum'' adlı tavşana ortez yapılması yönünde ricada bulunduğunu ifade eden Çapa, şöyle konuştu:

''Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Öcal'a olumlu cevap verdik. Lokum'un başından bir kaza geçmiş ve arka iki ayağı da felç olmuş. Meltem kızımız Ankara'dan bizimle irtibata geçti ve tavşana yürüteç yaparak yürümesini sağladık. İnşallah 'Lokum' Ankara'ya yürür vaziyette gidecek. Yaptığımız araştırmalara göre, bir tavşana ortez yapıldığına rastlamadık. Demek ki 'Lokum' dünyada ilk defa ortez takılan tavşan oldu. 500'ün üzerinde kedi, köpek, güvercin, leylek, buzağı, kanarya ve kartal gibi hayvanlara protez yaptık. Hiçbirinden para almadık, almayacağız. Masraflarını tamamen kendimiz karşılıyoruz.''

Tavşanın sahibi Meltem Öcal da 2,5 aylık yavru tavşanının 1 ay önce yüksekten düşerek felç olduğunu bildirdi.

İnternetten yaptığı araştırmalar sonucu Niyazi Çapa'yla irtibata geçtiğini ifade eden Öcal, ''Birçok yerde araştırma yaptım. 'Artık yapacak bir şey yok' derken Niyazi Çapa umut olarak karşıma çıktı, tavşanımın yürümesini sağladı. Yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum'' dedi.

BİZE ULAŞIN