Hırsızlık yapan anne-kız kameraya yakalandı

Şişli'de kadınların çanta ve cep telefonlarını çalan anne-kız, Güven Timleri tarafından kıskıvrak yakalandı. Anne ve kızının bir restoranda ve ayakkabıcıda yapmış oldukları hırsızlık anları ise güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.

Şişli bölgesinde artan hırsızlık ihbarları üzerine Beyoğlu Güven Timleri harekete geçti. Hırsızlık yapılan işyerlerindeki güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, hırsızlık yapanların aynı kişiler olduğunu fark etti. Bunun üzerine Şişli bölgesini sıkı takibe alan Beyoğlu Güven Timleri, hırsızlık yapan kadınları aynı ilçede gözaltına aldı. Daha sonra emniyete getirilen Nuran Y. (63) ve Nurdan Y. (40) adlı şüpheli şahısların anne-kız oldukları ortaya çıktı.

Öte yandan anne ve kızının yapmış oldukları hırsızlıklar ise işyerlerinin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. İlk görüntülerde bir ayakkabıcı dükkanına giren anne-kız önce ayakkabılara bakar gibi yapıyor. Bu sırada çantasını ve telefonunu yanına koyup ayakkabı deneyen bir genç kızın lüks telefonunu alan hırsızlar, hemen dükkandan ayrılıyor. Bir başka güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde ise anne ve kızı lüks bir restorana girerek kendilere oturacak yer bakıyor. Bu sırada yemek yemekte olan bir kadının çantasını sandalyeden alan hırsızlar, sakin bir şekilde restorandan ayrılıyor.

Çeşitli suçlardan sabıka kaydı olduğu öğrenilen anne ve kızı emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

İşte o anlar!

BİZE ULAŞIN