İki ailenin kavgasında kan aktı

Bitlis'in Güroymak ilçesinde iki aile arasında çıkan silahlı kavgada 2 kişi öldü, 6 kişi yaralandı.

  • AA
  • Yaşam
  • Perşembe 26.07.2012 09:43

İlçeye bağlı Günkırı beldesinde yaşayan İçkal ve Öztürk aileleri arasında çocuklarının iki gün önce kavga etmesi sebebiyle husumet başladı. Aile fertleri arasında saat 00.30 sıralarında başlayan tartışma silahlı kavgaya dönüştü. Uzun namlulu silahların kullanıldığı kavgada, vücutlarına isabet eden mermilerle Savaş İçkal (25) ve Medeni İçkal (33) hayatını kaybetti.

Kavgaya karışan Şemsettin İçkal, Hakim İçkal ile tarafları ayırmaya çalışan Sevda Pınar, Gülseven Eray, Tekin Serin ve kimliği belirlenemeyen Öztürk ailesinden 14 yaşındaki bir kız çocuğu yaralandı. Yaralılar, 112 Acil Servis ekiplerince Bitlis ve Tatvan'daki devlet hastanelerine kaldırıldı. Yaralılardan Hakim İçkal'ın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Hayatını kaybeden Savaş İçkal ve Medeni İçkal'ın cenazeleri otopsi için Güroymak ve Bitlis devlet hastanelerinin morguna kaldırıldı. Kavganın ardından beldenin giriş ve çıkışını kapatan güvenlik güçleri, yaralıların ve cenazelerin kaldırıldığı Bitlis, Tatvan ve Güroymak devlet hastaneleri önünde de aileler arasında yeni bir kavganın çıkmaması için geniş güvenlik önlemleri aldı.

Kavgayla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

BİZE ULAŞIN