Kiracıları tarafından öldürüldü

Fatih'te 49 yaşındaki Cemal Tezel isimli bir kişinin, evinde oturan kiracıları tarafından bıçaklanarak öldürüldüğü bildirildi. Ermenistan uyruklu oldukları iddia edilen biri kadın 2 katil zanlısının, suç aleti bıçakla birlikte yakalandıkları belirtildi.

Esrarengiz cinayet, gece saat 01.30 sıralarında Kumkapı Şehsuvar Bey Mahallesi Işın Sokak 13 numaralı bir binanın giriş katında gerçekleşti. İddiaya göre Cemal Tezel (49), yaklaşık dört ay önce evini İstanbul'da kaçak olarak çalıştıkları ileri sürülen Grigor Ishkhanyan (33) ile Sedu Beginyan'a (20) kiraya verdi.

Ermeni asıllı oldukları ifade edilen kiracılarının ikametine giden Tezel, kiracılarıyla bilinmeyen bir nedenle kavga etti. Taraflar arasındaki sözlü tartışmanın kısa sürede kavgaya dönüştüğü kaydedilirken, büyüyen kavgada Ermeni uyruklu Ishkhanyan'ın evde bulunan bıçakla ev sahibi Tezel'e defalarca vurduğu kaydedildi. Tezel'in, aldığı bıçak darbeleriyle kanlar içinde yerel düştüğü ve olay yerinde yaşamını yitirdiği belirtildi.
Cinayetin ardından Tezel'in cesedini evin içinde saklamaya çalışan şahıslar, evdeki eşyalarını bavula toplayıp kaçmak isterken kavga ihbarı üzerine eve gelen polislerce suç aleti bıçakla birlikte ele geçirildi.

Kaçmaya çalışan zanlılar, gözaltına alınarak sorgulanmak üzere Kumkapı Polis Merkezi'ne götürüldü. Olay Yerine İnceleme ekipleri ve Cumhuriyet Savcısınca evin içinde yapılan incelemelerin ardından ceset, ambulans ile Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. Öte yandan cinayetin ardından olay yerine gelen Tezel'in yakınları, sinir krizi geçirdi. Katil zanlısı olarak gözaltına alınan Ermenistan uyruklu Grigor Ishkhanyan ile Sedu Beginyan'ın emniyetteki sorgularının ardından, bugün öğleden sonra adliyeye sevk edilmeleri bekleniyor.
BİZE ULAŞIN