'Kızım hep benimle olacak'

Sultanahmet'teki bir otelde 4 yaşındaki kızını zehirleyerek öldüren Nur Şahin'in, eşine yazdığı mektup, tüyler ürpertici

İstanbul Sultanahmet'teki bir otelde 4 yaşındaki kızını öldürüp intihara kalkışan ve felç riskiyle tedavi gören Nur Şahin'in bıraktığı mektuba SABAH ulaştı. Şahin'in mektupta, "Senin gibi berbat bir adama kızımı bırakmam. O hep benimle olacak" diye yazdığı ortaya çıktı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET

Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, Sultanahmet'te 2 hafta önce yaşanan olayla ilgili iddianamesine göre; halen Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören Şahin, eşi Ayhan Yılmaz'dan bir süre önce boşandı. 4 yaşındaki kızları Tanya Su'nun velayeti babaya verildi. Şahin, Yılmaz'ın bir kadınla ilişki kurduğunu öğrendi. Bunalıma girdi. Biberona koyduğu ilaçla kızını zehirledi. Yüzüne havlu bastırdığı kızının öldüğünden emin olduktan sonra, Yılmaz'a hitaben mektup yazdı. Ardından da intihar girişiminde bulundu. Mektupta hamile olduğunu belirten ve Yılmaz'ı karnındaki bebeği öldürmekle suçlayan Şahin, "Sen bugün hem karnımdaki çocuğu öldürüp hem de o bıçağı çekerek beni... Ne düzelecek Ayhan? Cinnet diyorsun ama içini boşalttın. Yok yok bana hiç inanmadın. Bak ben de senin kadar adileştim. Yüzümü düşürdüm. İstediğin gibi olamadım. Özür dilerim. Yokum artık" diye yazdı. Tanya Su'yu eşine vermeyeceğini belirten Şahin, mektubunda "Senin gibi berbat bir adama kızımı bırakmam. O hep benimle olacak, o senin değil. Biz hiç senin olmadık. Sen ne büyük bir yalancıymışsın. Lanet olsun, lanet! Ben pisliğim, mezarıma tükür, yüzüme tükürdüğün gibi. Bitti by, yokuz. Senin kafanı şişirip bunaltacak Nur yok artık" dedi. İddianamede, sanık annenin bir miktar hap içtikten sonra intihar mektubunu yazıp otelin üçüncü katından boşluğa atlayarak intihara teşebbüs ettiği ancak yaralı kurtulduğu, halen de tedavi altında olduğu anlatıldı. Sanık annenin TCK'nın 82/1 a, d, e maddeleri gereğince öz çocuğunu tasarlayarak öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istendi.
BİZE ULAŞIN