Çevreci grup baraj şantiyesini bastı

Tunceli ile Elazığ'ın Karakoçan ilçesi arasındaki Peri Çayı üzerinde yapımı süren ve Elazığ sınırları içinde bulunan Pempelik Baraj inşaatı şantiyesini basan bir grup çevreci, araçları ateşe verdi.

Tunceli ile Elazığ'ın Karakoçan ilçesi arasındaki Peri Çayı üzerinde yapımı süren ve Elazığ ili sınırları içerisinde bulunan Pempelik Baraj inşaatı şantiyesini basan bir grup çevreci, şantiye binası ile araçları ateşe verip yaktı.

ŞANTİYEYİ BÖYLE BASTILAR!

Şantiyenin özel güvenlik görevlileri saldırganları havaya ateş ederek dağıttı. Takviye ekiplerin istendiği şantiyede gerginlik sürüyor. Tunceli'de yarın başlayacak olan 12. Munzur Kültür ve Doğa Festivali nedeniyle Avrupa ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen çevreciler Tunceli ve Elazığ'ın Karakoçan ilçesi arasındaki Peri Çayı üzerinde yapımı süren Pempelik Barajı şantiyesine gitti. Kalabalık bir grup olarak şantiyeye girmek istemesine özel güvenlik görevlileri engel oldu.

Bir süre yaşanan arbedenin ardından göstericiler telleri demir makaslarla kesip içeriye girdi. İş makineleri ile araçlara saldıran göstericilere güvenlikçiler engel olamadı. Bu sırada personeli taşıyan bir araç ateşe verip yakıldı. Özel güvenlikçilerin havaya ateş açması üzerine şantiye giren göstericiler, barakaları da ateşe verip yaktı. Süren olaylar sırasında yakıt tanklarının da alev olması üzerine bölgeyi siyah dumanlar kapladı. Özel güvenlik görevlileri göstericileri dağıtmak için havaya ateş etti. Şantiye çevresinde olaylar sürerken bölgeye Karakoçan'dan takviye güvenlik görevlileri istendi.

BİZE ULAŞIN