'Taciz'le suçladıkları ev sahibini öldürdüler

Fatih'te Grigor Ishkhanyan ve kendisi gibi Ermenistan vatandaşı sevgilisi Sedu Beginyan, tacizle suçladıkları ev sahibi Cemal Tezel'i bıçaklayıp balyozla başına vurarak katletti

İstanbul Fatih'te, Kumkapı'da yaşayan kiracılar, taciz iddiasıyla ev sahibini öldürdü. 49 yaşındaki Cemal Tezel, evinde oturan Ermenistanlı kiracıları tarafından bıçaklanıp başına balyozla vurularak öldürüldü. Olay sonrası kaçmaya çalışan Grigor Ishkhanyan ile birlikte yaşadığı Sedu Beginyan, gözaltına alındı. Tezel'in kiracısı Beginyan'a tacizde bulunduğu ve bu yüzden Ishkhanyan tarafından bıçaklandığı öne sürüldü.

BAVULLARLA YAKALANDILAR

Olay, Kumkapı Şehsuvar Bey Mahallesi Işın Sokak 13 numaralı binanın giriş katında dün 01.30'da meydana geldi. İddiaya göre; Tezel yaklaşık dört ay önce evini İstanbul'da kaçak olarak çalıştıkları öne sürülen 33 yaşındaki Ishkhanyan ile 20 yaşındaki sevgilisi Beginyan'a kiraya verdi. Ermenistanlı kiracılarının ikametine giden Tezel, kiracılarıyla bilinmeyen bir nedenle tartışmaya başladı. Taraflar arasındaki kavga, kısa sürede büyüdü. Ishkhanyan, evdeki bıçağı alarak ev sahibi Tezel'i defalarca bıçakladı. Evden gelen gürültü üzerine komşular ihbarda bulundu. Olay yerine polis sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen polis, Ishkhanyan ve Beginyan'ı ellerinde bavullarıyla kaçmak üzereyken yakaladı. Polisin evde yaptığı aramada Tezel, yerde kanlar içinde yatarken bulundu. Çağrılan sağlık ekibi ise yaptıkları kontrolde Tezel'in hayatını kaybettiğini belirledi. Gözaltına alınan Ishkhanyan, ilk sorgusunda, "Cemal Tezel sevgilime tacizde bulundu. Ben de dayanamadım ve bıçakladım" dedi. Öldürülen adamın yakınları ise "Cemal kiracıları evden çıkarmak istiyordu. Bu yüzden öldürdüler" diye konuştu. Olay yerine inceleme ekipleri ve cumhuriyet savcısının yaptığı incelemelerin ardından ceset, ambulansla Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.
BİZE ULAŞIN