Tokat'ta büyücü operasyonu

Tokat'ta düzenlenen operasyonda, büyü ve falcılık yaparak vatandaşları dolandırdıkları iddia edilen çiftin evinde yapılan aramada 100 bin 350 lira nakit para ele geçirildi.

Tokat Valiliği Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre; İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri A.B. adlı kişiden hasta çocuğunun iyileştirilmesi için kurban kesilmesi gerektiğini ve bunun karşılığında 400 lira istediği bilgisini alarak çiftin evine baskın yaptı.

Düzenlenen operasyonda büyücülük ve falcılık yapmak suretiyle dolandırıcılık yapmak suçundan N.T. (43) ile birlikte B.T. (44) gözaltına alındı. Evde yapılan aramada ise toplam 100 bin 350 lira nakit para, çok miktarda gıda malzemesi, 9 muska, okunmuş tuz, kurşun dökme kepçesi, bir miktar kurşun ile bazı kişilerin sevmedikleri memur tanıdıklarının tayinlerinin başka illere yapılması için kendisine yazdıkları mektuplar ele geçirildi. Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgularının ardından adli makamlara sevk edilen çift, çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

DOLANDIRILANLAR ARASINDA DOKTOR VE HEMŞİRE VAR
Öte yandan düzenlenen operasyonda yakalanan çiftin aralarında doktor ve hemşire gibi kamu kuruluşlarında çalışan memurların güvenini kazandıktan sonra evlerine gelenlerden, kendilerinde ve ailelerinde büyü olduğunu söyleyerek, bunu kaldırmaları için kurban kesmek amacıyla para talep ettiği belirlendi. Ayrıca N.T.'nin arazilerde bulunan definelerin yerini cinleri vasıtasıyla tespit ettiğini ileri sürerek, bunun karşılarında müşterilere 7 ayrı paket olarak 7 ayrı yerden erzak ve mutfak malzemesi getirmelerini isteyerek evinin ihtiyaçlarını giderdiği ortaya çıktı.

BİZE ULAŞIN