Tecavüz bebeğine kürtaj kumpası

Tuğba K. iddiasına göre tecavüze uğrayıp hamile kaldı. Bebeği doğurmak istedi. Tecavüz şüphelisi Güven B. tarafından "kan aldıracağız" diye kandırılıp jinekoloğa götürüldü. Uyandığında bebeğinin alındığını öğrendi

SABAH, bir süredir siyasi düzlemde tartışılan kürtajın toplumsal yönünü gözler önüne seren ibretlik bir insan hikâyesini kamuoyunun gündemine getiriyor. Bir yakınının kurduğu kumpas sonucu tecavüzle hamile kalan Tuğba K., yedi hafta karnında taşıdığı bebeğini aldırmak istemediği halde kandırılarak kürtaja götürüldü. Tecavüzde bulunduğu iddia edilen Güven B.'nin götürdüğü doktor tarafından 'DNA testi için kan alacağız' denilerek uyutulan Tuğba K. gözünü açtığında bebeğinin alındığını öğrendi. SABAH Özel İstihbarat Bölümü'nün edindiği bilgilere göre 23 yaşındaki Tuğba K.'yi bunalıma sürükleyen olaylar zinciri, akrabası Hilal C.'nin daveti üzerine gittiği kafede nane çayı içtikten sonra başladı. Çayına ilaç katılan Tuğba K. gözünü Sultanahmet'te bir pansiyonda açtı. Tuğba K., Güven B.'nin tecavüzüne uğramıştı. Yaşadıklarından sonra psikolojik bunalıma giren Tuğba K. bir süre sonra hamile olduğunu öğrendi. Yedi hafta karnında bebek taşıyan Tuğba K., insafa gelir umuduyla durumu, Güven B.'ye anlattı. Evli ve altı çocuklu olan Güven B., önce "Bebeği aldıracaksın" dedi. Kız aldırmak istemeyince "Bebeğin bana ait olduğunu nereden bileyim, DNA testi yaptıralım" dedi.

NANE ÇAYINA İLAÇ KOYDU
Tuğba K., Güven B. tarafından 'DNA testi yaptıracağız' kandırmacasıyla götürüldüğü doktorda narkozla uyutulduktan sonra kürtaja alındı. Uyandığında bebeğinin alındığını fark eden Tuğba K. tüm bunlar yetmezmiş gibi doktorun gözü önünde Güven B.'den fiziksel şiddet gördü. Tecavüze uğramadan önce içtiği nane çayına ilaç atılarak uyutulan Tuğba K. ilk olayın travmatik etkisini atlamadan bu kez kürtajın tramvasını yaşadı. Tuğba K., "Tecavüzle bile olsa içimde bir insan vardı. Neredeyse iki aylıktı. İçimdeki canlıyı doğurmak benim hakkımdı. Sadece Güven B.'den değil, çocuğumu alan doktordan da şikâyetçiyim. Doğursaydım DNA testi ile babasının o olduğunu ispatlayacaktım" dedi. Tuğba K., kendisine tecavüz eden Güven B.'nin akrabalarının kürtaj parasını bile geri istediğini de söyledi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunan Tuğba K. şikâyet dilekçesinde, "Bana tecavüz edenle beni bayılttıktan sonra kürtaj yaptıranlardan şikâyetçiyim. İntihar etmeyi düşündüm. Ama sonradan bu insanlar bir daha bu kötülüğü kimseye yapmasınlar diye mücadele etmeye karar verdim" diye yazdı. Savcılık, soruşturma başlattı. Tuğba K., bu süreçte Güven B, yakını Hilal C. ve Güven B.'nin arkadaşı Muhyettin G. tarafından tehdit edilmeye başlandı. Suç duyurusu üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri Güven B., Hilal C. ve Muhyettin G.'yi gözaltına aldı. Adli Tıp Kurumu'na sevk edilen Tuğba K.'nin bakire olmadığı anlaşıldı. Emniyette ifadelerine başvurulan şüpheliler savcılığın talimatı ile serbest bırakıldılar.

5 BİN TL'YE SATTILAR

Tecavüz mağduru Tuğba K. savcılığa verdiği suç duyurusu dilekçesinde başına gelenlerden sonra karşılaştığı akrabası Hilal C.'ye "Neden bana böyle bir kötülük yaptın?" diye sorduğunu ve "Memleketteki tarlaların intikamı' cevabı aldığını iddia etti. Tuğba K. ayrıca Hilal C.'nin kendisini 5 bin TL. karşılığında Güven B.'ye sattığını itiraf ettiğini de iddia etti. Tuğba K.'nin suçladığı Hilal C., SABAH'a, "Güven B. çocuğu aldırmak istemiş. Bana da gel dediler, Tuğba 'Aldırmam' dedi, ama sonuçta çocuğu aldırmışlar" dedi. Hilal C., Tuğba K. ile Güven B.'yi bir araya getirdiği iddialarını da yalanladı.

6 HAFTA YASAĞI
Tuğba K.'nin bebeği, alındığında yedi haftalıktı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın çok tartışılan "Kürtaj cinayettir" açıklamalarından sonra Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın koordinatörlüğünde hazırlanmaya başlanan "Üreme Sağlık Hizmetleri Kanun Taslağı"nın yasalaşıp yürürlüğe girmesiyle birlikte bebek anne karnında altı haftalık olduktan sonra kürtajın yasaklanması bekleniyor. Bu üst sınır, 1983'te yürürlüğe girmiş yasadan ötürü şu anda 10 hafta olarak uygulanıyor.

KÜRTAJCI JİNEKOLOG
Doktor İzzet B. gözünün önünde şiddet gören Tuğba K.'yi narkozla uyutup karnındaki bebeği kürtajla aldı.

5 BİN LİRAYA 'SATIŞ' YAPTI
Güven B. ve Tuğba K.'yi tanıyan Hilal C. tecavüz için hazırladığı ortam karşılığında iddiaya göre 5 bin TL aldı.

TEHDİT EDEN İŞBİRLİKÇİ
Hilal C. ve Güven B.'nin arkadaşı Muhyettin G., polise giden Tuğba K.'ye telefonla ölüm tehditleri yağdırdı.


BİZE ULAŞIN