TIR araçları biçti

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinde, meyve yüklü TIR, kırmızı ışıkta bekleyen araçları biçti. Kazada 1 kişi hayatını kaybederken, TIR'ın kasasında bulunan meyveler yola saçıldı.

  • İHA
  • Yaşam
  • Pazar 29.07.2012 14:31
Edinilen bilgiye göre, Küçükkuyu merkezdeki ışıklarda öndeki araçlarında kırmızı ışıkta geçeceğini düşünen 07 EHN 34 plakalı TIR'ın sürücüsü Ali Rıza Üstaş, durmayıp geçmek için daha da hızlanınca önce sağ şeritte bekleyen 10 H 5748 plakalı kamyonun kasasına çarptı, çarpmanın etkisiyle sağ tarafı tümüyle parçalanan TIR daha sonra içinde 4 kişinin bulunduğu 45 ES 861 plakalı özel otomobile çarptı. Otomobili önüne katıp 100 metre sürükleyen TIR, kaldırıma çarparak durabildi. TIR'ın altında kalan araçta bulunan 4 kişilik aile kazayı hafif yaralarla atlattı. Kazada, TIR sürücüsü Ali Rıza Üstaş ve yanında bulunan Nihat Erdoğan (52) yaralandı.

OLAY YERİNDEN KARELER İÇİN TIKLAYIN!

Erdoğan, hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybetti. Bir alışveriş merkezine meyve götürdüğü öğrenilen TIR'ın parçalanmasıyla E-87 Karayolu meyve tarlasına döndü. Yola saçılan meyveler vatandaşların yardımı ile karayolundan toplandı.
BİZE ULAŞIN