İstanbul'un kalbi kapatılıyor

Mecidiyeköy Metrobüs İstasyonu'ndaki iki erişim yolundan biri olan alt geçit, 15 gün süre ile kapatılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yazılı açıklamasına göre, peron alanının genişletilmesi, yürüyen merdiven ve asansör montajının yapılıp ramazan bayramına yetiştirilebilmesi için mevcuttaki iki erişim yolundan biri olan alt geçit, yarın sabah 06.00'dan itibaren 15 gün süre ile kapatılacak.

Bu süre içinde yolcuların, Mecidiyeköy Metrobüs İstasyonu'na erişimi, 100 metre ilerideki mevcut yaya üst geçitten sağlanacak. İstasyon erişiminde problem yaşanmaması için yaya üst geçit merdivenlerinin genişliği 2 katına çıkarıldı. Çalışma ile mevcutta 5 metre olan metrobüs istasyonu yaya peronu genişliği 8 metreye çıkarılacak.

Proje kapsamında, mevcut alt geçidin altına yapılacak olan 8 metre genişliğindeki yeni yaya alt geçidi ile Transfer Merkezi-Metrobüs İstasyonu-Metro İstasyonu arasında entegrasyon sağlanacak. Bölgede Mecidiyeköy Viyadüğü ve araç yolları sebebiyle yayalar için sıkıntılı bir durum olan karşıdan karşıya geçişler, kesintisiz hale gelecek. Yaya alt geçidinde engelli vatandaşlar için asansör konulacak.

Mecidiyeköy Metrobüs İstasyonu'ndaki yoğun yaya talebini karşılamak için mevcutta 4 metre olan yaya merdiveni haricinde, biri inişe, biri çıkışa çalıştırılmak üzere 2 adet yürüyen merdiven konulacak. Metrobüs İstasyonu metro bağlantı alt geçidi arasında asansör hizmet verecek, 2 adet daha yürüyen merdiven konulacak ve sabit merdiven olacak. Alt geçidin bütün önemli çıkışlarında yürüyen merdiven olacak.

Mevcut yaya alt geçidi altında Mecidiyeköy Metro İstasyonu'na doğru 8 metre genişliğinde yapımına devam edilen alt geçit bağlantısında, yürüyen bantlar bulunacak.

BİZE ULAŞIN