Rüzgar dev reklam bilboardını yerinden söktü

Çorum'un Osmancık ilçesinde etkili olan şiddetli rüzgar Kızılırmak Gemici Sahil Parkı'nda bulunan reklam bilboardının araçların üzerine devrilmesine neden oldu. Bilboardın altında kalmaktan son anda kurtulan bir kişi kıl payı ölümden döndü.

Osmancık ilçesinde akşam saatlerinde şiddetli rüzgar bazı iş yerlerinin tabelalarını ve D100 Karayolu'ndaki trafik lambalarını uçurdu. Gemici Sahil Parkı'nda rüzgarın devirdiği büyük boy reklam billboardının altında kalan bir otomobil ve bir motosiklette büyük oranda hasar meydana geldi.

Motosikletini çalıştırmak üzereyken bilboardın üzerine devrildiğini son anda fark ederek kaçan Hayrullah Germeç ölümden kıl payı kurtuldu. Korku dolu dakikalar yaşadığını anlatan Germeç, 'Akşamüzeri hava yağmurlu ve biraz da rüzgarlıydı. İftar vaktinin yaklaştığı bir saatte eve gitmeye hazırlanıyordum. Eşyalarımı motosikletime yerleştirirken dev reklam bilboardının üzerime devrildiğini fark ettim. Ani bir hareketle bulunduğum yerden zor uzaklaştım. Ölümün ucundan döndüm. İftar vakti yakınlaştığı için çevrede hiç kimse kalmamıştı. Yarım saat öncesi o çevre çok kalabalıktı. İyi ki kalabalık bir vakitte devrilmedi. Bu ağırlıktaki billboardlar maalesef toprağın yüzünde basit bir şekilde sabitlenmiş. Böyle bir cisim bir santimetre olsun toprağa gömülmez mi? Zaten bu zamana kadar devrilmemiş olması bile bir mucize. Ucuz atlattım, verilmiş sadakam varmış' diye konuştu.

Osmancık ilçesinde daha önce de başka bir reklam bilboardının kapağı bir çocuğun üzerine düşmüş ve çocuğun ağır yaralanmasına sebep olmuştu.

BİZE ULAŞIN