'Ayrılsak da benimsin' cehaleti çifte cinayet işletti

Yıllarca şiddet gördüğü kocasına boşanma davası açtı. Yeni bir hayat kurmak için İzmir'e yerleşti. Bir birlikteliğe başladı. Ama zalim eşi Şanlıurfa'dan gelip önce sevgilisini sonra onu öldürdü

Şanlıurfa'da yaşayan 4 çocuk annesi Şerife Yarar, yıllarca şiddet gördüğü eşi Necmettin Yarar'ı geçen yıl terk etti. Boşanmaya karar veren ve çocuklarını da eşinde bırakan 37 yaşındaki Şerife Yarar, İzmir'e yerleşti. Burada 29 yaşındaki Ömer İnce ile tanışan Şerife Yarar, birlikte yaşamaya başladı. Eşinin İzmir'de olduğunu ve başka bir erkekle ilişki yaşadığını öğrenen 42 yaşındaki Necmettin Yarar çılgına döndü. Eşini ve sevgilisini öldürmeye karar veren Necmettin Yarar, geçen cumartesi günü İzmir'e geldi. Eşinin kaldığı Karşıyaka'daki tek katlı müstakil evi tespit eden Necmettin Yarar, mahalleye gidip önceki gün, gün boyunca gizlice keşif yaptı. Akşam olunca da eve girip çıkanı görebileceği bir yerde beklemeye başladı.

SOKAKTA KOVALAMACA

Genç kadının sevgilisi Ömer İnce ise kendisini bekleyen korkunç sondan habersiz dün sabaha karşı saat 05.30 sıralarında eve gelip kapıyı çaldı. Şerife Yarar da kapıyı açıp sevgilisini içeriye aldı. Bunu gören Necmettin Yarar da gidip kapıyı çaldı. Ardından kapıyı açan Ömer İnce'ye bıçakla saldırdı ve defalarca bıçakladı. Kocasının sevgilisini bıçakladığını gören Şerife Yarar ise kargaşadan faydalandı ve evden çıkıp kaçmaya başladı. Bunun üzerine 29 yaşındaki Ömer İnce'nin boğazını keserek öldüren Necmettin Yarar, sokakta çığlık çığlığa yardım isteyerek koşan karısının peşine düştü. Kısa sürede eşini yakalayan Necmettin Yarar, Şerife Yarar'ı da boğazını keserek öldürdü.

ÖZRÜ KABAHATİ KADAR!
Çığlıklar üzerine pencerelere koşan mahalle sakinleri, olayı görünce durumu polise bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri sokakta Şerife Yarar'ın cesediyle karşılaştı. Cinayet zanlısı koca Necmettin Yarar ise olayda kullandığı bıçakla birlikte gelen polis ekibine teslim oldu. Bu arada eve giren polis ekipleri içeride de Ömer İnce'nin cesediyle karşılaştı. Boğuşma sırasında kollarından ve bacaklarından bıçakla yaralanan Necmettin Yarar, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki tedavisinin ardından sorgulanmak üzere Cinayet Büro Amirliği'ne götürüldü. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. Öte yandan Necmettin Yarar, emniyete götürüldüğü sırada, gazetecilerin eşini ve arkadaşını neden öldürdüğünü sorması üzerine, "Her namussuzun bir cezası muhakkak vardır, her zalimin de başına muhakkak bir zulüm gelir" dedi.
BİZE ULAŞIN