Miss Turkey'nin kezzap korkusu

Türkiye 2011 Güzeli Melisa Aslı Pamuk, eski bir kız arkadaşının kendisini ölümle ve yüzüne kezzap atmakla tehdit ettiğini ileri sürerek, Başbakanlık İletişim Merkezi'nden yardım istedi

Melisa Aslı Pamuk (21) "ÇOK ÖNEMLİ" başlığıyla Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) gönderdiği e-postada, Hollanda doğumlu olduğunu ancak 2-3 senedir Türkiye'de yaşadığını, Türkiye'yi çok sevdiğini ancak başına gelen bazı olaylardan dolayı evden dışarıya bile korkuyla çıktığını ifade etti. İstanbul'a yerleştikten sonra E.A. isimli bir kızla tanıştığını, ancak arkadaşlıklarını bitirerek bir daha görüşmemeye karar verdiğini anlatan Pamuk, E.A.'nın kendisini yüzüne kezzap atmak, öldürmek ve peşine mafyayı takmakla tehdit ettiğini anlattı.

İLK ŞİKÂYETİ DEĞİL
Çaresiz durumda olduğunu belirten Pamuk, "Kız Hollanda'da yaşayan ailemi tehdit etmeye başladı. Ben hiçbir şey yapamıyorum çünkü adalet bana yardımcı olmuyor. Bir yargıç bana yardım edemeyecek mi? O kadar çok haklı yönüm ve kanıtlarım varken? Ben yardım istiyorum artık. Hakkımı savunmak istiyorum. Korunmak istiyorum. Bu tür insanlar hak ettikleri yere girsin ve ceza alsın. Ben ölüm korkusuyla dışarı çıkmak istemiyorum" dedi. Melisa Aslı Pamuk'un daha önce yaptığı ilk şikâyeti üzerine E.A. hakkında "kişilerin huzur ve sükûnunu bozmak" suçundan hapis istemiyle dava açılmıştı. O zaman gözaltına alınan E.A. polise verdiği ifadesinde, "Kendisini tehdit etmedim. Bir arkadaşımı o gece evine bıraktım. Bu sırada Melisa Aslı Pamuk, evine yakın olduğum için kendisiyle ilgili olduğunu düşünerek polise haber vermiş. Suçlamayı kabul etmiyorum" demişti. Pamuk, 2011 Türkiye Güzeli seçildikten sonra olayların daha kötü olmaya başladığını, E.A.'nın gece yarıları kapısının önüne gelerek son ses müzik açtığını, bir defasında şikâyet üzerine gözaltına alındığını, ancak ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldığını söyledi. Tehditlerin sürmesi üzerine E.A.'nın gönderdiği bütün SMS mesajlarını, fotoğrafları ve Twitter'daki tehdit mesajlarıyla video görüntülerini savcılığa teslim ettiğini, sonrasında dava açıldığını ifade eden Pamuk, güvenliğinin sağlanmadığı gerekçesiyle davadan çekilmek zorunda kaldığını ifade etti.

SEÇİLİNCE DAHA DA SALDIRGANLAŞTI
Melisa Aslı Pamuk Türkiye güzeli seçildikten sonra E.A.'nın daha da saldırgan hale gelidiğini söyledi.

BİZE ULAŞIN