Tatilciler dönüş yolunda

Bayram tatilini Ege ve Akdeniz yörelerindeki tatil merkezlerinde geçiren tatilciler, Çanakkale ve Lapseki iskelelerinde yoğunluk oluşturdu.

Çanakkale Boğazı'nı kullanarak İstanbul ve Trakya yönüne giden tatilciler, Çanakkale ve Lapseki iskelelerinde yoğunluk oluşturdu. Şehir merkezinin cadde ve sokaklarını dolduran kuyrukların, gece geç saatlere kadar sürmesi bekleniyor.

Bayram tatilini Ege ve Akdeniz yörelerindeki tatil merkezlerinde geçirip, bayramın son gününde dönüşe geçen tatilcilerin araçları, zaman zaman iskelelerde uzun kuyruklar oluşturdu. Araç yoğunluğu nedeniyle şehir merkezindeki trafikte de aksamalar yaşandı. Sıcak havada arabalarında sıkılanlar, dışarıya çıkıp boğazı seyrediyor veya şehir içinde alışveriş yapıyor.

Yaşanan yoğunluk nedeniyle, Çanakkale-Eceabat ve Gelibolu-Lapseki arasında yolcu ve araç taşıyan feribotlar, yoğunluğu eritebilmek amacıyla sefer saatini beklemeden dolduğunda hareket ediyor.

Yetkililer, Çanakkale ile Eceabat arasında 5, Gelibolu ve Lapseki arasında da 5 olmak üzere toplam 10 feribotun aralıksız çalıştığını bildirdi.

İSTANBUL'A DÖNÜŞ YOĞUNLUĞU GECEDEN BAŞLADI

Bayram tatiline arife gününden çıkıp bayramın ikinci günü İstanbul'a dönüşe geçen tatilciler Yalova'da geceden yoğunluk yaşanmasına sebep oldu.

İstanbul'a yoğun dönüşler sebebiyle İDO Topçular Eskihisar arasında ek seferler koyarken, Eskihisar yakasında gemileri boş olarak Topçular'a sefer yaptırıp Yalova'daki yoğunluğu eritmeye çalıştı. Topçular İDO iskelesinde uzun kuyruklar oluşurken, İstanbullular yarım saatle bir saat arasında bir bekleme yaparak Gebze'ye geçiş yaptılar.

BİZE ULAŞIN