Şeker toplayan iki çocuğa dayak

Bingöl'de bayramda mezarlığa şeker toplamaya giden iki çocuk, 3 gencin saldırısına uğradı. Üzerlerindeki şekerler alınan iki çocuk kemer ve dikenli çubuklarla dövüldü

Bingöl'ün Genç ilçesinde, bayramın ilk günü mezarlığa şeker toplamaya giden 7 yaşındaki B.Y. ile kuzeni 10 yaşındaki A.Y., 3 genç tarafından ellerindeki şekerler alındıktan sonra kemer ve dikenli çubuklarla dövülüp, vücutlarında sigara söndürüldü. Bingöl'ün Genç ilçesinde bayramın ilk günü evlerinden şeker ve harçlık toplamak için çıkan B.Y. ile kuzeni A.Y.'ye Kupar Mezarlığı'na gitti. Burada mezar ziyareti yapanlardan şeker toplayan iki çocuğun önü, bir süre sonra 17- 18 yaşlarında oldukları belirtilen 3 kişi tarafından kesildi.

EVLERİNE GÖTÜRÜLDÜ
Çocukları mezarlığın yakınında bulunan koruluğa götüren saldırganlar burada topladıkları şekerleri ellerinden alıp, üzerlerindeki paraları istedi. Ancak çocukların üzerinden para çıkmayınca, iddiaya göre 3 saldırgan çocukları kemer ve dikenli çubukla dövdükten sonra vücutlarında sigara söndürdü. Daha sonra kimliği belirlenemeyen 3 kişi, B.Y ve A.Y'yi yarı baygın halde bırakıp kaçtı. Çocuklar koruluktan sürünerek gidebildikleri yol kenarında bir vatandaş tarafından fark edildi. İki çocuk otomobillle Genç Devlet Hastanesi'ne götürülürken, durum polise bildirildi. İlk müdahaleleri yapılan B.Y., ile A.Y., daha sonra Bingöl Devlet Hastanesi'ne sevk edilerek tedavi altına alındı. Çocuklar tedavilerinin ardından Genç ilçesindeki evlerine götürüldü. A.Y.'nin ağabeyi M.Y., yaşananlar karşısında adeta şok geçirdiklerini belirterek, "Mezarlıkta kimsenin kalmadığı bir anda kim olduklarını bilmediğimiz 3 kişi, çocukları kandırmış. Çocukları belinden çıkardıkları kemerlerle, dikenli sopalarla dövmüşler. Bununla da yetinmeyip, vücutlarında sigara söndürmüşler. İlçe emniyeti işin peşinde, saldırganları arıyor. Ama her hangi bir ipucu yok. Bunu yapanlar insan değil Yapanların bulunmasını istiyoruz" dedi.

BİZE ULAŞIN