Ormanlarda alarm

Afyonkarahisar'da bir dizi programa katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 1 Ocak'tan düne kadar bin 444 orman yangınının meydana geldiğini ve 4 bin 400 hektar alanın yandığını bildirdi. Bakan bu açıklamaları yaparken yurdun dört bir yanından yangın haberi geldi:
KOCAELİ: Dilovası ilçesine bağlı Tavşancıl Mahallesi'ndeki Organize Sanayi Bölgesi Metin Eriş Hatıra Ormanı'nda 6 ayrı noktada yangın çıktı. 2 hektar alan zarar gördü.
OSMANİY E: Karacalar köyü ormanlık alanında öğle saatlerinde yangın çıktı. Yaklaşık 100 hektarlık kızılçam ormanını zarar gördü.
ANTALYA: Kemer ilçesi Ulupınar mevkisi yakınlarında yaklaşık 3 hektar ormanlık alan, Alanya'da Dim Çayı Vadisi'ndeki orman yangınlarında 2 hektar orman alanı zarar gördü.
KARABÜK : Merkeze bağlı Karağaç köyündeki ormanlık alanda yangın çıktı.
MUĞLA: Milas ve Bodrum ilçelerinde 15 hektar ormanlık alan zarar gördü.
UŞAK: Eşme ilçesi Taşköy'den Manisa'nın Sarıgöl ilçesi Ziyanlar köyü sınırlarına ulaşan orman yangınında 25 hektarlık orman alanı hasar gördü. AFYONK ARAHİSAR: Dazkırı ilçesinde başlayan ve Denizli'nin Çardak ve Bozkurt ilçelerine sıçrayan yangında, 40 hektarlık alanın zarar gördü.

BİZE ULAŞIN