Takıları hastanede çaldırdılar

Bursa'da Diş ve Ağız Sağlığı Hastanesi'nde görevli çift üç ay önce evlendi. Düğün takılarını kasaya koymak isterken hastane bahçesinde çaldıran çiftin dünyaları yıkıldı

Bursa Diş ve Ağız Sağlığı Merkezi'nde mutemet olarak görev yapan İrfan Atıcı ile aynı hastanede hemşire olarak görev yapan Nuray Atıcı üç ay önce evlendi. Düğün takılarını alarak Ramazan Bayramı tatilinde memleketlerine giden genç çift, tatil dönüşü altınları çelik kasada saklamak için hastaneye getirdi. Hastane bahçesindeki kantinde çay içen çift, içi altın dolu poşeti masanın altına koydu. Çay içtikten sonra poşeti masa altında unutarak içeriye giren Atıcı çifti, bir süre sonra poşeti unuttuklarını fark etti.

"BORCUMUZ ÇOK"
Durumun bildirilmesi üzerine hastaneye gelen Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri, güvenlik kamera görüntülerini incelemeye aldı. Polis, içerisinde yaklaşık 20 bin lira değerinde altın olan poşeti alan vatandaşa ulaşmak için olayla ilgili soruşturma başlattı. Henüz üç aylık evli olduklarını belirten İrfan Atıcı olayı şöyle özetledi: "Mutemet olarak çalıştığım için düğün takılarımızı kasada saklamak için hastaneye getirdik. Altınları hastanede saklıyorduk, tatilde memlekete giderken yanımıza aldık. Tatil dönüşü yine kasaya koymak için poşete koyup hastaneye geldik. Girişteki kafede çay içerken poşeti masa altına bıraktık. Çaydan sonra içeriye girerken poşeti almayı unuttuk. İçerisindekiler düğünümüzde takılmıştı. Zaten düğün borcumuz çoktu. Bulanların insaniyet namına poşeti getirmelerini istiyorum"

BİR KADIN ŞÜPHELİ

Bursa Emniyet Müdürlüğü olayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı. Öte yandan güvenlik kameralarında poşeti almasından şüphe edinilen kadının yapılan incelemede poşeti almadığı belirlendi.

BİZE ULAŞIN