AVM'de korkutan yangın

İstanbul'un Başakşehir ilçesinde yer alan bir alışveriş merkezinde gece çıkan yangın, site sakinlerini paniğe sevk etti.

Bölgeye sevk edilen dört ayrı itfaiye grubu tarafından kısa sürede müdahale edilen yangın büyümeden önlenirken, dumandan etkilenen bir kişi ambulansla hastaneye kaldırıldı. Alınan bilgilere göre yangın, gece saat 02.30 sıralarında Başakşehir 2. Etap içinde yer alan Onur Kent Sitesi'ndeki Olimpa Alışveriş Merkezi'nde meydana geldi.

AVM'nin restaurant ve kafeteryaların bulunduğu çatı katında çıkan yangının çıkış nedeni henüz belirlenemezken, olay yerine Başakşehir, Kocasinan, Bağcılar ve Avcılar itfaiye grupları sevk edildi. Kısa süre içersinde olay yerine gelen itfaiye ekipleri, alevlere merdiven araçlarıyla müdahale ederek yangının daha fazla büyümesini önledi. Çıkan yangında AVM'de bulunan güvenlik görevlileri tahliye edilirken, bir bekçinin çıkan yangında dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Bu sırada polis ile site sakinleri arasında kısa süreli arbede yaşanırken, emniyet güçleri, olay yerini güvenlik kordonuna alarak site sakinlerinin giriş-çıkışına izin vermedi. İtfaiye yetkilileri, yangının çıkış nedeninin, yapılacak incelemelerin ardından ortaya çıkacağını duyurdu. Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.
BİZE ULAŞIN