'Alev Alev'de nesil dayanışması

atv'nin yeni dizisi "Alev Alev"in 28 yıl önce çevrilen filminde rol alan Cüneyt Arkın ve Çiğdem Tunç, haleflerine destek verdi: Oyuncular rollerinin altından kalkacaktır

Salı 28.08.2012
ABONE OL
Yönetmen Halit Refiğ'in 1984'te çektiği "Alev Alev" filminin dizi versiyonu eylül ayında atv ekranlarında izleyicilerle buluşacak. O dönemde çok beğenilen ve ilgiyle izlenen film, Erler Film tarafından dizi olarak ekranlara taşınacak. Gülşen Bubikoğlu, Tarık Akan, Cüneyt Arkın ve Çiğdem Tunç'un başrollerinde yer aldığı filmin dizi versiyonunda İlker İnanoğlu, Hande Soral, Rojda Demirer ve Berk Oktay oynayacak. Senaryosunu Mahinur Ergun'un yazdığı, Atilla Cengiz'in yönetmenliğini yaptığı dizide İlker İnanoğlu ve Hande Soral zengin bir ailenin çocuklarını oynarken, Berk Oktay ise Rojda Demirer ile nişanlı kaptanı canlandıracak. Dizide Gülşen Bubikoğlu'nun rolünü Rojda Demirer, Cüneyt Arkın'ınkini İlker İnanoğlu, Tarık Akan'ınkini Berk Oktay, Çiğdem Tunç'un rolünü ise Hande Soral oynayacak. Murat (Berk Oktay) ve Alev'in (Rojda Demirer) aşkını ekrana taşıyacak olan dizi, gelişmeleriyle heyecanı yüksek tutacak. Mutlu bir çiftin aşkıyla başlayacak olan dizi daha sonra aşk üçgenlerini ekrana taşıyacak.

'SABIRSIZLANIYORUZ'
Filmde rol alan yılların oyuncuları da projeyi görmek için sabırsızlanıyor. 28 yıl önce büyük izleyici kitlesine ulaşmış olan filmin dizi versiyonu için Cüneyt Arkın ve Çiğdem Tunç'un görüşlerini aldık. Arkın ve Tunç, genç oyuncuları desteklediklerini ve kendi rollerini canlandıracak olan İlker İnanoğlu ve Hande Soral'ın da çok başarılı olacağına inandıklarını belirtti.

İLK KUŞAK DEĞERLENDİRDİ
Gerilimi güzeldir
Cüneyt Arkın: "Alev Alev" çok tutan filmlerden biriydi. Gerilimi çok güzeldir. Hareketliliği olan bir projedir. Gelişmeleriyle izleyiciyi etkisi altında bırakır. İnandırıcı karakterlerle çok iyi bir dizi olacaktır. Dizi uyarlamasında da en iyisini yapacaklarını düşünüyorum. Benim orada çok farklı bir karakterim vardı. Klasik Cüneyt Arkın rollerinden biraz farklıydı. İlker İnanoğlu da iyi bir oyuncu... Bu rolü de mutlaka başaracaktır ve altından kalkacaktır.

Hande beni arasın
Çiğdem Tunç: Zamanında büyük bir izleyici kitlesine ulaşmış, çok sevilmiş efsane bir film... Çok güzel bir projeydi. Ben "Alev Alev"de oynadığımda 18-19 yaşlarındaydım. Dizi yapılmasının çok iyi bir fikir olduğunu düşünüyorum. Çok seven, kara sevdalı bir kadını canlandırmıştım. Hande Soral'ın da bunlara dikkat etmesini dilerim. Hatta bana ulaşırsa rolle ilgili kendisiyle de konuşabilirim. Güzel bir iş, eminim iyi bir izleyici kitlesine de ulaşır.