Maganda kurşunu başına isabet etti

O akşam köyde düğün vardı.12 yaşındaki Gonca köy çeşmesinden su doldurdu. Evine dönerken maganda kurşunu başına isabet etti. Bir haftadır yoğun bakımda...

Konya'da, köy çeşmesinden su doldurup evine giderken kafasına isabet eden kurşunla ağır yaralanan 12 yaşındaki Gonca Yaman, bir haftadır yoğun bakımda yaşam savaşı veriyor. Doktorlar kurşunun çok derinde olduğunu belirtirken, jandarma köydeki düğünevinde bulunanları sorguya aldı.

SOLUNUM CİHAZIYLA YAŞIYOR

Olay çarşamba günü Şeydişehir'in Gökhüyük köyünde meydana geldi. İddiaya göre 12 yaşındaki Gonca Yaman evlerinin yakınındaki çeşmeden su doldurmaya gitti. Gonca bidona su doldurup eve döndüğü sırada bir anda yere yığıldı. Yakınları tarafından özel araçla Seydişehir Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Gonca'nın çekilen tomografisinde, başında bir mermi çekirdeği olduğu anlaşıldı. Hayati tehlikesi bulunan Gonca Yaman hava ambulansı ile Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Burada hemen ameliyata alınan küçük Gonca'nın kafasındaki mermi çekirdeği derinde olduğu için çıkarılamadı. Talihsiz kız, Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Kritik Yoğun Bakım Ünitesi'nde solunum cihazına bağlı olarak kafasındaki mermi ile yaşam mücadelesi veriyor.

DÜĞÜNDEKİLER SORGUDA

Acil Kritik Yoğun Bakım Ünitesi'nde görevli Dr. Himmet Nak, "Mermi çekirdeği kafanın arka tarafından girdiği için cerrahi müdahale zorlaştı. Kendisi komada ve hayati tehlike devam ediyor. Şu an kurşunu çıkarmak için yapılacak bir müdahale küçük Gonca'nın hayatını kaybetmesine neden olabilir" dedi. Talihsiz kızın ailesi hastane bahçesinde umutlu bir haber için beklerken, jandarma da soruşturmayı sürdürüyor. Gonca'nın vurulduğu saatlerde köyde bir evde düğün olduğu bilgisini alan jandarma inceleme başlattı. Düğündekiler sorguya alınırken düğünevinde de boş kovan arandı.

BİZE ULAŞIN