Yola tel örgü çekti

Adana'da Seyhan Belediyesi tarafından Yeşiloba Mahallesi'nde kamulaştırma yapılmadan açılan yolu arsa sahibi tel örgüyle kapattı.

Merkez Seyhan ilçesine bağlı Yeşiloba Mahallesi 46010 Sokak'ta esnaflık yapan Remzi Kara, 10 yıl önce açılan yolun 4 yıl önce arsa sahibi Ali Delibudak tarafından kapatılarak iş yeri haline getirildiğini ileri sürdü. Kara, kendilerinin bulunduğu yerin Süheyla İyice'ye ait olduğunu ifade ederek, "Ben 25 Mayıs 2012 günü Seyhan Belediyesi'ne giderek yolun açılması için başvurdum. Bana belediye arsa sahibine süre verdik o süre bitince açılacak dedi ancak aradan 3.5 ay geçti yol bir türlü açılmadı. Bu yol kapandığı için mağdur olduk. Bu yolun bir an önce açılmasını istiyoruz. Ben bunun için TEDAŞ'a bile başvurdum. Ancak onlarda belediye tarafından işgalin bitmesi durumunda çalışma yapabileceklerini söyledi" dedi.

Kara, belediyenin yolu bir türlü açmadığını bu nedenle belediye ve arsa sahibi hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunacağını ifade etti.

Seyhan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ise Yeşiloba Mahallesi 46010 sokağın 2006 yılında imar planının hazırlandığını ve yol yapıldığı ancak kumalaştırma yapılmadığı belirtilerek, "Kamulaştırma yapılmadığı için vatandaş yolun iptali için mahkemeye gitti. Mahkeme vatandaşa para ödenmeden yol yapıldığı için sokağı iptal etti. Bundan sonra arsa sahibi yolu kapatıp iş yeri haline getirmiş. Biz daha sonra 2011 yılında bir imar planı daha yaptık ancak kamulaştırma olmadığı için vatandaşın iş yerine dokunup yolu açamıyoruz. Kamulaştırma yapıldıktan sonra yol açılabilir" denildi.

Yeşiloba Mahallesi'nde 46010 Sokak'a gelen sürücüler ise yol olduğunu düşünerek sokakta ilerliyor ancak tel örgüyle çevrildiğini görünce geri dönmek zorunda kalıyor.

BİZE ULAŞIN