Damat ilk gece öldü gelin şoka girdi

Samsun’da 24 yaşındaki Eray Aktaş gerdek gecesi iddiaya göre kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti. Ailesi “Hastalığı yoktu” dedi. Düğününden bir gün sonra eşini toprağa veren Merve Uzun, psikolojik destek alıyor

Çarşamba 29.08.2012
Son Güncelleme: Çarşamba 29.08.2012
ABONE OL
Samsun'da düğün gecesi ölen 24 yaşındaki damat Eray Aktaş'ın ailesi şokta. Baba Recep Aktaş, oğlunun gerdek gecesi kalp krizi sonucu öldüğünü düşündüklerini ancak kesin ölüm sebebinin tespit edilmesi için Adli Tıp incelemesinin sürdüğünü belirtti. En mutlu gününde eşini kaybeden 20 yaşındaki Merve Uzun'un bunalıma girdiği, çiçeği burnunda geline psikolojik destek verildiği öğrenildi.

BÜTÜN GECE DANS ETTİLER
Çarşamba ilçesinde bakkal dükkânı işleten Eray Aktaş, ailesinin görüp beğendiği Merve Uzun ile yaklaşık 3 ay önce görüşmeye başladı. Kısa sürede evlenmeye karar veren gençler durumu ailelerine bildirdi. Aktaş ailesi kız evine gidip Merve'ye talip oldu. İki ailenin de onayı alınınca gençlerin düğün hazırlıkları başladı. Çift iki ay önce sözlendi, geçen ay nişanlandı. Eray Aktaş ve Merve Uzun çifti geçen cuma günü de ilçe merkezinde bulunan Yeşilırmak Düğün Salonu'nda tören yaparak dünyaevine girdi. Ailelerin ve arkadaşlarının katıldığı törende Aktaş ve Uzun, bol bol dans ederek eğlendi. Gece saat 24.00 sıralarından düğün töreni sona erince, çiçeği burnunda çift ilk gecelerini geçirmek üzere, Orta Mahalle'deki yeni evlerine doğru yola çıktı.

SON SÖZ ADLİ TIP'IN

Konvoy, çifti evlerine bıraktı. Baba Recep Aktaş (50), diğer üç oğlunu alarak köylerine giderken; 48 yaşındaki anne Güner Aktaş kapı komşularında kaldı. Gece saat 03.00 sıralarında genç kadın kayınvalidesini arayarak eşinin rahatsızlandığı söyledi. Bunun üzerine eve koşan Güner Aktaş, oğlunu yatakta hareketsiz bulunca hemen ambulansı aradı. İlçedeki devlet hastanesine kaldırılan ve kalp krizi geçirdiğinden şüphelenilen damat müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Kesin ölüm sebebinin tespiti için damadın cesedinden alınan numuneler Trabzon Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Düğünden bir gün sonra cenaze, Terme ilçesi Emir Yusuf köyünde düzenlenen törenin ardından toprağa verildi. Recep Aktaş, doktorların kendisine oğlunun kalp krizi geçirdiği söylediğini belirterek, "Daha önceden bir rahatsızlığı yoktu. Gerçek otopsiyle ortaya çıkacaktır" dedi.

HER ŞEY 3 AY İÇİNDE OLDU

Oğluyla gelininin evliliğinin çok hızlı geliştiğini söyleyen baba Aktaş, "Evlenmeye karar verdiler. 3 ay içerisinde istedik, sözlendirdik, nişanladık, cuma akşamı da düğün yaptık. Çok güzel bir düğün oldu. Sonra da bu olay yaşandı. Benim 4 oğlum vardı, kızım yoktu. O yüzden gelinim Merve'yi kızım gibi seviyordum. Kendisi de yaşadığı olay nedeniyle şoka girdi. Ailesinin yanına gitmek istedi. Psikolojik destek almaya başladı" diye konuştu. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlatırken bir günde dul kalan gelinin psikolojisi uygun olmadığı için halen ifadesinin alınamadığı öğrenildi.