Mısırlı sanatçıdan Türkçe albüm

Mısırlı kadın ses sanatçısı Gada Recep, "Özledim" isimli Türkçe albüm yaptı. Recep, "Türk halkını yakından tanıdıkça, Türk sanatına olan alakam arttı" dedi

Çarşamba 29.08.2012
ABONE OL
Mısırlı ses sanatçısı Gada Recep, Türkçe bir albüm yaptı. "Özledim" isimli albümün, birkaç gün sonra Türkiye'deki müzik mağazalarında yerini alacağı belirtildi. Mısırlı sanatçı, Türkiye'nin Kahire Büyükelçisi Hüseyin Avni Botsalı'nın "Gada Recep hanım iki ülke arasında kurulabilecek köprülerin en güzelini kurmayı başardı" şeklindeki sözlerinin kendisini onurlandırdığını ve bundan büyük bir memnuniyet duyduğunu dile getirdi. TRT Televizyonu'nun davetlisi olarak Türkiye'de 13 törene katılan Recep, "Türkiye'ye gidip halkını yakından tanıdıkça, Türk sanatına olan ilgi ve alakam daha da arttı. İki ülke arasında çok sayıda ortak nokta olduğunun farkına vardım. Türkiye sokaklarındaki temizliği, mutluluğu ve çiçeklerle bezenmiş mekânları gördüm. Mısır'a döndüğümde Yunus Emre Kültür Merkezi'nde Türkçe öğrenmeye başladım" dedi.

ESİN KAYNAĞI 'GÖNÜLÇELEN'

Türkçe albüm çıkaran ilk Mısırlı sanatçı olan Recep, dinleyicilerinin karşısına farklı bir tarzla çıkmayı hedefliyor. Türkiye'deki müzik mağazalarında da yerini alacak olan albüm, ileride Türk sanatçılarla birlikte çalışma konusunda projeleri olan sanatçının, sanat yolculuğunda yeni bir aşamanın göstergesi olarak değerlendiriliyor.