Son nefesinde katilini söyledi

Ferruh Özdamar, kuzeni Tamer'i, bir arkadaşına borç vermesi için ikna etti. Tamer, parasını geri alamayınca Ferruh'u kavgada öldürüp kaçtı. Ferruh son nefesinde polise "katil kuzenim" dedi

Cuma 31.08.2012
Son Güncelleme: Cuma 31.08.2012
ABONE OL
Adana Çukurova'da çiftçi Ferruh Özdamar (44), iddiaya göre emlakçı kuzeni Tamer Özdamar'ın, paraya ihtiyacı olan arkadaşı Ümit Taşkıran'a 20 bin lira vermesi için aracılık yaptı. Ancak Ümit Taşkıran parayı geri ödemeyince Tamer Özdamar kuzeni Ferruh Özdamar'ı sıkıştırıp, "Sen aracılık yaptın, bu parayı sen ödeyeceksin" diye ölümle tehdit etti. Geçen yıl 26 Kasım'da da telefon açtığı Ferruh Özdamar'ı görüşmek için çağırıp, evlerinden 100 metre uzaklıkta tabancayla kurşun yağdırdı. Ağır yaralı Ferruh Özdamar, yoğun bakıma alındı. Son nefesinde ifadesini almaya gelen polislere, "Kuzenim Tamer Özdamar beni öldürdü" dedi.

'PARAYI ALDIN' DEDİ
Cinayet sonrası kaçan ancak kuzeni Ferruh Özdamar'ın son nefesinde verdiği ifade sonrası polise teslim olana katil zanlısı Tamer Özdamar hakkında ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. Adana 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada pişman olduğunu söyleyen Tamer Özdamar, "Konuşmak için buluştuğumuzda parayı Ümit Taşkıran'ın bana ödediğini öne sürdü. Ben de almadığımı söyleyince küfrederek yumruk vurdu. Elinde bir cisimle üzerime geldiğini görünce tabancamı çıkartıp yere doğru ateş ettim. Ama o da yere düştü. Paniğe kapılıp mezarlığa kaçtım. Hata yaptım" diyerek kendini savundu. Öldürülen Özdamar'ın eşi 41 yaşındaki Mürüvvet Özdamar ise sanığın eşini planlayarak öldürdüğünü iddia ederek "Eşim yerde yatıyordu. Buz gibiydi, kalbi atıyor mu diye baktım. Hastaneye de ben götürdüm. Eşim iyi niyetle gitti ama o eşimi öldürdü" dedi.