Çalınan şey gerçek hazine

Halk ozanı Neşet Ertaş'ın ölümünün üzerinden 12 gün geçmeden İzmir'deki evi soyuldu. Müze yapılması planlanan evde ünlü sanatçının 3 sazı çalındı.

Halk ozanı Neşet Ertaş'ın, "İzmir aşkıyla" yerleştiği Karabağlar'daki evi, ölümünün üzerinden 12 gün geçmeden soyuldu. Ertaş'ın aralarında sazının da olduğu tüm özel eşyaları çalındı.

Neşet Ertaş'ın "müze" haline getirilmesi planlanan evine hırsız girdi. Sanatçının özel eşyalarıyla, aralarında yeğenlerinin hediye ettiği üzerinde Atatürk motifi bulunan bağlamasının da olduğu 3 sazının çalındığı öğrenildi. Ertaş ailesinin Kırşehir'den dönmesinden sonra ortaya çıkan hırsızlık üzerine evde inceleme yapan polis, son teknoloji ekipmanlar kullandı. Eve kapı ve percere zorlayarak girilmediğini tespit eden polis, Ertaş'ın 26 Eylül'de hayatını kaybettiği gün evinde yakınlarının olmadığını, evin taziyeler için açık tutulduğunu ve muhtemelen hırsızlığın da o karışıklıkta Ertaş'ın bir yakını tarafından yapılmış olabileceği ihtimali üzerinde de duruyor.

USTAYA BÜYÜK AYIP
BM Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü'nün "Yaşayan İnsan Hazinesi" ilan ettiği türkü ustası Neşet Ertaş'ın ölümünün ardından oğlu Hüseyin Ertaş, "Bağlaması ne olacak?" sorusuna yalnızca "Ah...Ah..."diyebilmişti.

BİZE ULAŞIN