Gündüz çay içip gece televizyonu çaldılar

Kendilerini boyacı olarak tanıtıp keşif yapan iki kişi, aynı gece kahveye girip LCD televizyonu çaldı. Sabıkalı hırsızlar yakalandı

İstanbul Küçükçekmece'de bir kahvehanede bulunan LCD televizyon, kapıyı tornavida ile açan hırsızlar tarafından çalındı. Güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis, hırsızların gündüz kahvehaneye gelip çay içerek televizyonu incelediklerini tespit etti. Küçükçekmece Kanarya'da bulunan kahvehanenin sahibi, önceki gün sabah işyerini açmak için geldiğinde kapının tornavida ile zorlandığını tespit ederek polise haber verdi. Olay yerine gelen Küçükçekmece Asayiş Büro ekipleri, kahvehanede bulunan LCD televizyonun çalındığını tespit etti. Kahvehanenin içinde ve dışında güvenlik kamerası olduğunu tespit eden ekipler, bu kameraları incelemeye aldı. Güvenlik kamerası kayıtlarında, kahveciye kendilerini boyacı olarak tanıtıp, çay isteyen iki kişi olduğu dikkat çekti. Şüpheli hareketleri dikkat çeken bu kişilerin televizyonu izlerken, aynı zamanda televizyonun nasıl söküleceğini tespit ettikleri kameralara yansıdı.

HEMEN 200 LİRAYA SATTILAR

Aynı kişilerin önceki sabah erkenden geldikleri kahvehanenin kapısını tornavida ile açıp içeri girdikleri, güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Yerinden söktükleri LCD televizyonu kiralık olduğu belirlenen araca yükleyen iki sabıkalı zanlının 38 yaşındaki Yusuf K. ile 33 yaşındaki Orhan B. olduğu anlaşıldı. Aynı gün gözaltına alınan ve televizyonu 200 liraya satarak uyuşturucu aldıklarını itiraf eden zanlılar savcılığa sevk edildi.

BİZE ULAŞIN