'30 km hızla çarptım, suçsuzum'

Okan Buruk geçen yıl karıştığı trafik kazasıyla ilgili yakalama kararı sonrası gittiği duruşmada bu sözlerle hâkimden beraatini istedi

A Milli Futbol Takımı Yardımcı Antrenörü Okan Buruk, 19 Aralık 2011'de Beşiktaş Çırağan Caddesi üzerinde, içinde 5 kişi bulunan taksi ile kafa kafaya çarpıştı. Olayda, aralarında Buruk'un eşi Nihan Buruk'un da bulunduğu 7 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı. Soruşturmayı tamamlayan savcılık; Buruk ve diğer aracın sürücüsü Melih Patlar hakkında "taksirle birden fazla kişinin yaralanmasına neden olmak" suçlamasıyla 3'er yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. İstanbul 13. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, iki duruşmaya katılmayan Buruk hakkında yakalama kararı verilmişti. Bu karar üzerine avukatı ile birlikte mahkemeye gelen Buruk ifade verdi.

İKİ TARAF DA KUSURLU
Suçlamaları kabul etmeyen Buruk, olayın bir kaza olduğunu ve her iki tarafın da kusurlu olduğunu söyledi. Kaza anında aracıyla 30 kilometre hızla seyrettiğini iddia eden Buruk, "Çarpışma orta şeritte meydana geldi. Her iki araç da bu şeridi kullanabilmekteydi. 21.00 civarıydı ve görüş açıktı. Aracımın kafasını çıkarır çıkarmaz kaza meydana geldi" dedi. Kazadan sonra karşı taraf ile anlaşıp zararlarını karşılamaya çalıştığını ancak anlaşmaya yanaşmadıklarını ifade eden Buruk, "Uzlaşmaya hazırım beraatimi istiyorum" dedi. Buruk hakkında çıkartılan yakalama kararının geri alınmasına karar veren mahkeme duruşmayı erteledi.

BİZE ULAŞIN