Batman'da yıkım gerginliği

Batman'da gecekondu olduğu belirtilen evleri yıkmak isteyen ekiplerle ev sahipleri arasında gerginlik çıktı. Özel harekat timleri ve çevik kuvvet polisinin müdahale ettiği yıkım olayında 7 kişi gözaltına alındı.

Batman Çamlıtepe Mahallesi'nde yapımı devam eden Batman-Siirt çevre yolunu engelleyen ve gecekondu olduğu belirtilen evleri yıkma kararı çıkarıldı.

Sabah saatlerinde evleri yıkmak için olay yerine giden iş makineleri ile ev sahipleri arasında arbede çıktı. Özel harekat timleri ve çevik kuvvet polisinin geldiği olay yerinde ev sahipleri kendilerini evlere kapatarak polise direndi. Uzun süre polise taş ve bıçak fırlatan ev sahiplerine polis ekipleri tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti.

Evleri boşaltmaya yanaşmayan vatandaşlarla polis uzun süre çatıştı. Evlerinden çıkmamakta direnen vatandaşlar, özel harekat polisleri evlere girerek vatandaşları teker teker çıkarıp gözaltına aldı. 7 kişinin gözaltına alındığı yıkım olayında polis çevrede geniş güvenlik önlemi aldıktan sonra yıkıma başladı.

Gözaltına alınan 7 kişi Batman Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken, 4 gecekondu yıkıldı.

BİZE ULAŞIN