Beşizlerin ailesine, 900 TL maaş yardımı

Aile Bakanı Fatma Şahin, Bulut ailesine yardım elini uzattı. Şahin, "Başbakanımızın 3 çocuk dileğini fazlasıyla yerine getirdiniz, maaş dışında ihtiyaçlar da karşılanacak" dedi

Yozgatlı Bulut ailesi, bir bebek beklerken temmuz ayında beşiz sahibi olmuştu. Ancak bebekler solunum yetmezliği yüzünden 3 ay kadar hastanede tedavi görmüştü. Aile Bakanı Fatma Şahin, ikinci çocuk sahibi olabilmek için ilaç tedavisi gören ve 4'üz beklerken beşiz doğuran Özlem Bulut'un (29) eşi İbrahim Bulut (33) ile dün telefonla görüştü. 85 gün sonra önceki gün taburcu edilen beşizlerin durumunu sorup "Gözünüz aydın" dedi.

'BİZAT TAKİP EDECEĞİM'
İbrahim Bulut, düzenli bir gelirlerinin olmadığını belirtip, "Mama ve bezler alımında sıkıntımız olacak. Maddi açıdan zorlanacağız" deyince de Bakan Şahin, şunları söyledi: "Başbakanımızın 3 çocuk dileğini fazlasıyla yerine getirdiniz. Bakanlığımızın il müdürlüğü sizinle en kısa zamanda temasa geçecek. Eksikler giderilecek, ihtiyaçlarınız karşılanacak. Bebeklere ayni yardım konusunu ve sağlık durumlarını bizzat ben takip edeceğim. İlerleyen zamanlara yine görüşeceğiz." Mevzuata göre, yoksul ailelerin 2 çocuğunun masraflarının karşılanması için Aile Bakanlığı aylık yaklaşık 900 TL yardım yapabiliyor. Bulut ailesi de iki yıl süreyle bu yardımdan yararlanacak. İki yıl sonunda ailenin maddi durumunda iyileşme görülmezse, yardım devam edecek.

BİZE ULAŞIN