3'üncü kattaki türbeye ziyaretçi akını

Samsun'un Kavak ilçesinde 12 yıldır mermercilik yapan Hatim Yerişkin'in üç katlı evin teras katına yaptığı mermer mezar görenleri adeta şaşkına çeviriyor.

Evli ve 2 çocuk babası Yerişkin, "reklam amacıyla" yaptırdığı mezar yüzünden başına gelmeyen kalmadığını söyledi. Ankaraİstanbul karayolu üzerinde bulunduğu için çok sayıda kişi tarafından fark edilen türbenin her gün ziyaretçi akınına uğradığını belirten Yerişkin, şunları söyledi:

"Bu mezarı, reklam ve teşhir için evin üçüncü katına koyduk. Çünkü dükkanımız yolun altında kaldığı için görünmüyor. Biz de burada bir mermer atölyesi olduğunu göstermek için hemen yanımızdaki binanın üçüncü katına böyle bir mezar yaptırdık. Fakat bir süre sonra arabalarıyla yoldan geçenler mezarı görünce yolunu çevirmeye başladı. Gelen bir çoğu türbe diye buraya geliyor. Bazıları ise aralarında iddiaya girip bize soruyor; mezar mı türbe mi reklam mı diye. Gelenlerin hepsi mezarı görmek istiyor. Hepsiyle birlikte apartmanın üçüncü katına çıkıp inmekten bunaldık."
BİZE ULAŞIN